Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UZUN MEHMET ANITI PROJESİ’NE BAŞLANDI...

UZUN MEHMET ANITI PROJESİ’NE BAŞLANDI...

Kdz. Ereğli Belediyesi Kestaneci Mahallesi’nde bulunan Uzun Mehmet Anıtı’nın yenilmesi kapsamındaki proje çalışmalarına başladı. İlk etapta bölgede bulanan su terfi deposu, kapasitesi arttırılarak yer altına alınıyor.

Kestaneci Mahallesi’nde yapılacak Uzun Mehmet Anıtı’nın yenilenmesi yönündeki çalışmalar başladı.

1000 metrekare alan üzerinde “Sergi ve Madenci Evi” ni de bünyesinde barındıracak proje kapsamındaki çalışmalara, söz konusu alanda bulunan su terfi deposunun yer altına alınması ile başlandı.

Proje kapsamında,  Kestaneci Mahallesi 200 metreküplük su deposunu besleyen 50 metreküplük mevcut su deposunun kapasitesini, 100 metreküpe çıkarılarak yer altına alacak olan Kdz. Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, söz konusu çalışmayı 20 gün içinde tamamlamayı hedefliyor.

Sergi Evi ve Madenci Evi’ni de bünyesinde barındıracak proje kapsamında Uzun Mehmet heykelinin de yenileneceğini söyleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, söz konusu alanın peyzaj mimarisinin en güzel örnekleri ile süsleneceğini söyledi.

Başkan Uysal, çalışmaları 08 Kasım 2016 tarihinde yapılacak Uzun Mehmet’i Anma törenine kadar tamamlamayı hedeflediklerini de dile getirdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın