Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında başlattığı proje kapsamında hayata geçirdiği Narkotik Eğitim Tırı Karadeniz Ereğli’ye geldi.

 

Edinilen bilgiye göre, sahil bandındaki Alemdar Gemisi’nin önüne konuşlandırılan araçta,  görevli polis memurları Yücel Salatan, Mehmet Özgür Zobar ve Kazım Güler, vatandaşlara 12 dokunmatik ekran üzerinden uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkilerini anlatıyor. Ayrıca, uyuşturucuyla mücadelede yapılması gerekenler konusunda da vatandaşlara bilgiler veriliyor.
Polis Zobar, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin 2015 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından başlatıldığını belirterek şöyle dedi:
“İçerisinde 12 tane dokunmatik ekran bulunan, açılan kısmı ile beraber 40 metrekarelik bir salon oluşturan, 12 ekranda da 30 tane uygulama olan bir tır. Amacımız gençleri, anneleri, babaları uyuşturucu bağımlılığının zararları konusunda uyarmak, bilinçlendirmek. Burada klasik konferanslardan, seminerlerden farklı olarak kişiler kendileri dokunarak, görerek, okuyarak bilgileri ediniyorlar. Duvardaki yazılarda yine aynı şekilde bağımlı gençlerin ben bu tuzaklara düştüm, bu hataları yaptım ama sizler yapmayın diye gençlere verdikleri mesajlar var. Gelen kişiler onları okuyorlar, soruları olursa bizlere danışıyorlar.  Zonguldak gezdiğimiz 16’ncı ilimiz, daha öncesinde Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz’de birçok ile de gittik. Görenler memnun kaldılar, hem çocukları için hem kendileri için faydalı olduğunu düşünüyorlar. Biz de daha çok kişiye ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”
Öte yandan; İstanbul Narkotik Polisi’nin sosyal medya hesapları bulunduğu hatırlatılarak, buralardan da ilgili konuda paylaşımlarda bulunulduğu ifade edildi ve daha fazla bilgi alabilmeleri için kişilerden bu hesapların takip edilmesi istendi.
Tırın Cumartesi akşamına kadar ilçede kalacağı öğrenildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın