Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL:ŞEHRİN KALKINMASI İLERLEMESİ ESNAFLA OLUR

UYSAL:ŞEHRİN KALKINMASI İLERLEMESİ ESNAFLA OLUR

Karadeniz Ereğli Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’nin 52. Genel Kurulu’na katılan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, her zaman esnafın yanında olduklarını belirterek, şehre yapılacak her projenin de esnafı ilgilendirdiğini belirtti.

Esnafla her ortamda samimi bir şekilde görüştüklerini anlatan Başkan Uysal, “Bir şehrin gelişimi esnafın gelişmesiyle, ticaretinin artmasıyla olur. Şehrin ekonomisine yön veren esnafımızın hastanenin şehir dışına çıkmasıyla morallerinin biraz bozuk olduğunu biliyorum.  Şehrimizin ekonomisini canlandırmak için bazı projeler yapıyoruz. Bunlardan biri de pazaryeri.

Çalışmalarına başladık. Mescidi, tuvaletleri, park yeri olan, zemini, tezgâhları, tenteleri, çatısı değişecek olan ve kongre salonu binası olacak olan son derece çağdaş ve modern bir pazaryerini temmuz ayına kadar da bitirmeyi planlıyoruz.

Çarşı deyince şehrin bir kimliği olmalı ve kimlik kazandırmak için içimizi ve esnafımızı rahatlatacak bir proje olmalı dedik. Belli girişleri ve çıkışları olan, dükkânların tabelasından aydınlatmasına ve görünümlerine kadar bir dizi değişiklik yaparak, ışıl ışıl canlı bir çarşı haline getirmeyi hedefliyoruz. Bunun için çalışmalara başladık.

Mevcut Atatürk Kültür Merkezi şehrin ve çağın ihtiyaçlarına cevap vermiyor.  Burası içinde projemiz mevcut. Bunun yanında Ereğli’nin ufkunu açacak olan Kent Meydanı için bütün çalışmalar tamamlandı. Allah’ın izniyle başlayacağız“ifadelerini kullandı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın