Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uysal,Kestaneci ve Süleymanlar da konuştu!.

Uysal,Kestaneci ve Süleymanlar da konuştu!.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için halkı bilgilendirmeyi sürdürüyor. Süleymanlar ve Kestaneci mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Başkan Uysal, Hayır cephesinin akla hayale gelmeyecek yalanlar uydurduklarını belirterek; “Bu yalanlar ortaya çıktıkça Evet’ler artıyor. Batı’daki şer güçlere karşı, ülkemizi bölmeye çalışan PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’ye karşı düşmanlarımızı sevindirmeyelim, gelin Evet’te birleşelim” dedi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması öncesi, mahallelerde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.Başkan Uysal, son olarak Süleymanlar ve Kestaneci mahallesinde halkla buluştu ve Evet için destek istedi.Süleymanlar Mahalle Muhtarı Hüseyin Soyarslan ve  Kestaneci Mahallesi Muhtarı Ahmet Özer ile mahallelerde yapılan ve yapılması gereken çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunan Başkan Uysal, vatandaşlarında istek ve taleplerini dinledi.

“AK PARTİ’NİN ANAYASASI DEĞİL, HALKIN TERCİHİ”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bir diriliş reform hareketi olduğunu anlatan Başkan Uysal; “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi AK Parti’nin anayasası değil, halkın tercihidir. Halkın seçtiği insanların yöneteceği bir sistemdir. Bu sadece Tayyip Erdoğan için değil, her doğan içindir. Bu sistem, ülkeyi yönetecek, bir diriliş reform hareketi.  Yeni sistem ile göreve gelen üst düzey bürokratlar seçilme kaygısı olmadığı ve cumhurbaşkanı ile geldikleri ve onunla gideceklerini bildiklerini için aynı masanın bir tarafından tutup havaya kaldıracaklar. Bu sistem ehil ve liyakatli insanlarla çalışma zorunluluğunu getiriyor” dedi.

“YALANLAR ORTAYA ÇIKTIKÇA, EVET’LER ARTIYOR”

Hayır cephesinin akla hayale gelmeyen yalanlar uydurduklarını söyleyen Başkan Hüseyin Uysal; “Hayır cephesi şer güçlerle ittifak etmiş akla hayale gelmeyen yalanlar uyduruyorlar. 18 Maddenin ne olduğunu anlatmadan bir niyet okumasıyla mesela diyorlar ki ’Cumhurbaşkanı bir kararname ile muhtarlıkları kapatacak’. El insaf, siz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadar muhtarlara değer veren bir lider gördünüz mü? Bunların hepsi kuyruklu yalan. Bu yalanlar üzerine kurulu söylemlere halkımız da artık tepkisini veriyor. Yalanlar ortaya çıktıkça Evet’ler artıyor” dedi.

“DÜŞMANLARIMIZI SEVİNDİRMEYELİM”

Şer güçlere karşı ve ülkemizi bölmeye çalışanlarana karşı ’Evet’te birleşelim’ diyen Başkan Hüseyin Uysal; “PKK, YPG, DEAŞ, FETÖ gibi terör örgütleri evet çıkarsa biz yandık mahvolduk diyorlar mı? Evet! Avrupa neden Türk halkıyla sohbet edilmesine izin verilmiyor. Bir bayan bakana dünya kadınlar gününde neden müsaade etmiyor.  Batı da şer güçlere karşı, hayır’a çalışanlara , ülkemizi bölmeye çalışan PKK,PYD,DAEŞ ve FETÖ’ye karşı Evet diyoruz. Düşmanlarımızı sevindirmeyelim. 15 Temmuzu tezgahlayanlara karşı 16 Nisan’da gereken cevabı sandıkta verelim” diye konuştu.Başkan Hüseyin Uysal’ın mahalle gezisine eşi Sevim Uysal, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve AK Parti gönüllüleri de eşlik etti.

(Haber Merkezi)

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın