Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uysal,Göktepe ve Kıyıcaktaydı

Uysal,Göktepe ve Kıyıcaktaydı

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Kıyıcak ve Göktepe mahallerini ziyaret ederek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattığı bildirildi. AK Parti Ereğli  Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM )’nden yapılan açıklamaya göre ,Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kıyıcak ve Göktepe mahallelerinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı. ’Her Evet Türkiye’yi ileriye taşıyacaktır’ diyen Uysal; “PKK-PYD, FETÖ ve diğer terör örgütleri Evet çıkarsa biz yanarız, biteriz diyorlar. Onları yakmak için sizde Evet’lerinizle bu ateşe bir odun atın” dedi. Uysal, gençlerin Milletvekili olmasına karşı çıkanlara da; “Bu gençlere ’vatanı koru’ diyorsun da neden seçilmesine karşı çıkıyorsun” diye seslendi..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kıyıcak ve Göktepe mahallelerinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı ve halk oylamasında vatandaşlardan Evet için destek istedi.

Başkan Uysal, mahallelerde Göktepe Muhtarı Mustafa Atmış ve Kıyıcak Muhtarı Şükrü Kılıç tarafından karşılandı. Muhtarlardan mahallelerde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Hüseyin Uysal, vatandaşların da istek ve taleplerini dinledi.

“HER EVET TÜRKİYEYİ İLERİYE TAŞIYACAKTIR”

Başkan Uysal, mahalle sakinlerine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin neden gerekli olduğunu anlatarak; “Rahmetli Türkeş zamanından başlayan, Necmettin Erbakan, Turgut Özal, Süleyman Demirel ve Muhsin Yazıcıoğlu, hepsi bu sistemi dillendirdi. Özelliklede 15 Temmuz sürecinden sonra tek başlı, güçlü bir hükümet olmanın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Güçlü bir hükümet için, koalisyonlardan kurtulmak için, 5 yıl icraat yapan bir hükümet olması için bizim Evet dememiz lazım. Vereceğiniz her Evet, gelişmekte olan Türkiye’yi istikrarlı bir şekilde ileriye taşıyacaktır” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTLERİ EVET ÇIKARSA BİTERİZ DİYOR”

Dünya mazlumlarının ve Türkiye’den umudu olanlarının Evet için dua ettiğini söyleyen Başkan Hüseyin Uysal; “Bugün PKK-PYD, FETÖ ve diğer terör örgütleri Evet çıkarsa biz yanarız, biteriz diyorlar. Onları yakmak için sizde Evet’lerinizle bu ateşe bir odun atın” dedi.

“GENÇLERE ’VATANI KORU’ DİYORSUN, SEÇİLMESİNE NİYE KARŞI ÇIKIYORSUN”

Başkan Hüseyin Uysal, halk oylamasında sadece ’gençler için yapılan düzenleme için’ bile Evet oyu vereceğini söyleyerek; “18 yaşında gencimize ’vatanı koru’ diyorsun da, niye seçilmesine karşı çıkıyorsun. Dünya ülkelerine imrenerek bakıyoruz, gencecik başkanlar, bakanlar var. Peki, bizim ülkemizde niye olmasın? 18 yaşındaki genç hayal kurar, kendine hedef koyar. Milletvekili olmayı arzu ederken dürüst, temiz, çalışkan, ahlaklı olacak. Daha çok  çalışacak daha üretken olacak. 22-23 yaşında doktorumuz var, mühendisimiz var.  Onlara kendimizi emanet ediyoruz,  köprü, ev yaptırıyorsun ama milletvekili olmaz diyorsun. 18 yaşın kazanımları çok fazla. Seçebilirsin dediğine, seçilebilirsin denmesinde ne zarar var. 18 yaş, bu milletin gençlerine onların anne babalarına güven demektir. Bir genç sadece 10-15 sene bunun rüyası ile yaşasa bir daha o adam değişebilir mi. İşte onun için sadece bu düzenleme için bile ben Evet derim” dedi.

Başkan Hüseyin Uysal’ın Göktepe ve Kıyıcak mahalle gezisine; Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago, eski ve yeni belediye meclis üyeleri, MÜSİAD Kdz.Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, AK Parti önceki dönem İlçe Başkanlarından Mustafa Demiray, AK Parti önceki dönem İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Özçiçek, mahalle muhtarları ve AK Parti gönüllüleri eşlik etti.

(Haber merkezi )

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın