Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL, YABANCI KONUKLARINI AĞIRLADI

UYSAL, YABANCI KONUKLARINI AĞIRLADI

Merkezi Amerika’da bulunan ve 34 ayrı ülkede engellilere yönelik faaliyet yürüten LDS Charity Vakfı’nın yöneticileri Kdz. Ereğli’ye geldi.

Vakfın Avrupa Ülkeleri Başkanı James Toronto, Rusya Başkanı Vladamir Nechiporov ve Türkiye Başkanı Tim Lemmon,  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

Bugüne kadar Türkiye de Valilik, Kaymakamlık ve Belediyeler ile ortak çalışmalar yaptıklarını ve yaklaşık 36 bin engelliye tekerlekli sandalye dağıtmanın yanında, birçok sosyal aktiviteye imza attıklarını söyleyen Vakfın Avrupa Ülkeleri Başkanı James Toronto, “Kdz. Ereğli Belediyesinin düzenlediği Engelliler Şöleni ve engellilere yönelik faaliyetleri üzerine ilçeyi ziyaret etmek istedik. Amacımız, engellilerin evde oturması değil, topluma kazandırılması. Bu anlamda sizlerle birlikte neler yapabileceğimizi gözlemlemek ve fikir alışverişinde bulunmak için buradayız.”dedi.

Başkan Uysal’ da, ilçe de engellilere yönelik olarak yapılan çalışmalar hakkında heyeti bilgilendirirken,  engelliler adına ortak bir çalışma yapabileceklerini söyledi.

Heyet ziyaretin ardından ilçeyi ve Engelli Koordinasyon Merkezi’ni gezdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın