Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL, VATANDAŞLARI DİNLEDİ!.

UYSAL, VATANDAŞLARI DİNLEDİ!.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, hafta sonu Korubaşı’na bağlı TOKİ konutlarında vatandaşlarla bir araya geldi.

Belediye Meclis Üyesi Fevzi Mazlum ve Mahalle Muhtarı Kemal Muratoğlu birlikte mahalle halkıyla buluşan Başkan Uysal, ilçenin her alanında yapılan çalışmaların sürdüğünü kaydederek, “Bir şehrin geleceğini belirlemek için attığımız adımlar, devlet kurumları ile işbirliği ve uyum içinde oluyor.

Göreve geldiğimizde önce alt yapı dedik ve hemen hemen tüm mahallelerimizde su ve kanalizasyon ve atık su hatlarını değiştirdik.

Mahalle yollarımızı genişletip istinat duvarları ve kaldırımlarını yeniliyoruz. Bunun yanında cadde düzenlemelerimiz sürüyor. Şehrimize DSİ ile işbirliği içinde yaptırdığımız isale hattı çalışması sürerken, belediyemiz terfi istasyonları ve su depolarını yaptı.

Kızılcapınar’dan memba suyu kalitesinde çok temiz su geliyor. Artık Ereğli halkı içme suyuna para vermeyecek. Bu suya inşallah 2016 yılının sonlarında kavuşacağız.

İlçemizde artık elektrik kesintisi olmayacak. Enerji Bakanımız ile Bölge Milletvekilimiz Çaturoğlu’nun yardımlarıyla Enerji-Sa yatırımları kapsamında elektrik direkleri yenilenecek ve enerji yer altına alınacak. Ana trafolar güçlendirilecek.

Yönetim Kurulu Üyesi olduğum Dergaz bu yıl yan yol bağlantıları ile beraber 70 kilometre uzunluğunda doğalgaz hattı yapıyor. Hamzafakılı, Bölücek, Kocaali, Korubaşı gibi mahallelerimizde gazına kavuşacak. 2017 yılında gaz alamayan mahallemiz kalmayacak. “ diye konuştu.

Başkan Uysal, mahalle çocuklarına çeşitli hediyeler verirken, Korubaşı’ndan  Ereğli Devlet Hastanesi’ne giden 5 kilometre uzunluğundaki yola da mahalle halkıyla birlikte otobüse binerek incelemelerde bulundu.

Mahalle halkı, park, piknik alanı ve yol asfaltlama isteğinde bulundu. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın