Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL: ’MASADA ANLAŞILMASI TARAFTARIYIM’

UYSAL: ’MASADA ANLAŞILMASI TARAFTARIYIM’

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, beraberinde başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Türk Metal Sendikasını ziyaret ederek, toplu sözleşme görüşmeleri sürecinde işçinin yanında olduklarının mesajını verdi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesini ziyaret ederek, toplu sözleşme görüşmeleri sürecinde işçinin yanında olduklarının mesajını verdi.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago ile AK Parti Belediye Meclis üyelerinin de katılımıyla Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesini ziyaret etti.

Sendika girişinde Erdemir işçileri tarafından karşılanan Başkan Hüseyin Uysal, Şube Başkanı Metin Ercan ve yönetimi ile sendikaya üye işçilere, toplu sözleşme görüşmeleri sürecini yakından takip ettiğini ve bu süreçte hem sendika hem de işçinin yanında olduklarını söyledi.

ERCAN: GEMİLERİ YAKTIK

Şube Başkanı Ercan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; ““Öncelikle, böyle bir ortamda en güzel birlik ve beraberlik içerisinde sergilememiz gereken bu görüntüyü verdiğiniz için şahsım, teşkilatım ve işçi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

26. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde sona doğru yaklaşıyoruz. 18 Temmuz’da başladığımız görüşmelerde yaptığımız 5 oturumda sonuç alamayıp, arabulucu döneminde de sonuç çıkmayınca grev sürecine girmiş durumdayız. 27 Aralık sürecin son günü. Biz işçimizin hakkı olanı istiyoruz. Ağır sanayide, 1800 derece karşısında çalışan arkadaşlarımızın değeri bu değil. Türkiye’de günün şartlarına göre istediğimiz çok bir şey de değil. Bizim de ümidimiz ve amacımız sözleşmeyi masa başında bitirmek. Ama şartlar bizi nereye götürecek bilemiyoruz. Masa başında bitmezse,  demokratik ve kanunların el verdiği çerçevede, üretimden gelen gücümüzü de kullanarak hakkımız olandan taviz vermeyeceğiz. Sayın Genel Başkanımızın (Pevrul Kavlak) sözü gibi, gemileri yaktık geri dönüş yok. Erdemir’de arkadaşlarımızın alacağı bir kuruşun dahi geri dönüşümü Ereğli’ye olacaktır. Bu sayede Ereğli ekonomisi canlanacaktır” dedi.

UYSAL: İŞÇİ VE SENDİKANIN YANINDAYIZ

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ziyarette yaptığı konuşmada; “Süreci yakından takip ediyorum, yakından bilgi sahibiyim. İlk eylemi gerçekleştirdiğiniz gün, 3 günlük şehir dışı görüşmelerimizdeydik. Genel Başkan Yardımcısı sayın Yusuf Ziya Odabaş ve sayın Metin Ercan’ı telefonla arayarak desteğimizi ilettik. Sözleşmenin hayırlısıyla masa başında çözülmesini arzu ediyorum. Çünkü Ereğli’de huzura ihtiyaç var. Huzursuz ve barışsız bir ortam kimseyi mutlu etmez. Bugün sendikayı ziyaret ederken işçi arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin Erdemir’i bugünlere getiren, Erdemir’i ’Erdemir’ yapan işçilerimizin ve sendikanın yanındayız mesajı vermek için geldik” dedi.

“ERDEMİR’İN TEKLİFİ DOLAR ÜZERİNDEN OLMALI”

Başkan Uysal, Erdemir yönetiminin 68 kuruşluk teklifinin dolar üzerinden olması gerektiğini belirterek; “68 kuruş veriyorlar ama karlarını dolar üzerinden açıklıyorlar. Bunu 68 kuruş değil de dolar üzerinden yapsalar aşağı yukarı talep edilene denk gelir diye düşünüyorum. Tabi diğer sosyal hakları da var. Hepsini bütün olarak düşündüğünüz zaman bir noktada muhakkak anlaşacaklarını umut ediyorum.  Çünkü ilçemiz artık huzurlu bir ortama geldi. Bu ortamın bozulmasını da bizler arzu etmeyiz. Öyle bir durumda ise işçilerimizin yanında olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan, şube icra kurulu ve kalabalık işçi grubu Başkan Uysal ve ekibine destekleri için teşekkür etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın