Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL FELAKET BÖLGESİNDE

UYSAL FELAKET BÖLGESİNDE

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, sel felaketinin etkili olduğu Yeşiltepe-Kepez bölgesinde incelemelerde bulundu.

Belediye ekiplerinin temizleme çalışması yaptığı bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan ve sel felaketinde iş yerleri ve evleri zarar gören vatandaşlarla görüşen Uysal, 19 Ekim tarihinde DSİ ve devlet yetkilileri, meclis üyelerimizle birlikte halkın da katılımıyla yapmayı planladığımız toplantıda bu sorunu masaya yatırılacağını söyledi.

TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER ETTİK

Başkan Uysal, belediye ekiplerinin bölgede yaptığı çalışmalara ilişkin de şu açıklamayı yaptı:

“İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 6 ve 7 Ekim’de 113 farklı işyeri ve evden su tahliye etmişti. Bu sürede ev ve işyerlerinde mahsur kalan 50 kişinin yanı sıra, Bölücek mevkiinde selde mahsur kalan ve içinde öğrencilerin olduğu okul servisi kurtarılmıştı.

 

Temizlik işleri müdürlüğümüz çalışmalarını bugün 7 farklı bölgede 63 işçi, 1 kepçe, 3 yıkama ve 3 hafriyat aracı sürdürerek sel sonrası oluşan hafriyatı temizleyip bölgeyi yıkıyor.

Bazı noktalara makinelerin girmesi mümkün değil. Bu noktalarda çalışmalar insan gücü ile yapılıyor. Sadece Kavaklık’ta bu konuda görevli 21 personel temizlik çalışması yapıyor. Temizlik yapılacak 3 bina kaldı.

Ana yollar ve ana yollara çıkan yan yollar, Kışla Sanayi, Kışla Mahmut Likoğlu İlkokulu’nun çevresi, Kışla Spor Tesisleri ve İmam Hatip Lisesi mevkiinde çalışmalar tamamladı.”

Başkan Uysal’ın bölgedeki incelemelerinde Belediye Başkan Yardımcısı Alptekin Dursun, Kepez Mahallesi Muhtarı Baki Karaaslan ve bazı daire müdürleri ile teknik personel de hazır bulundu. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın