Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL EREĞLİ FM’DE O GECEYİ ANLATIYOR!.

UYSAL EREĞLİ FM’DE O GECEYİ ANLATIYOR!.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 15 Temmuz ve sonrasını Ereğli FM’de anlatıyor.

Gazeteci Fikri Kapan’ın Ereğli FM’de hazırladığı ’Firki Kapanla Burada Konuşalım’ adlı programa konuk olan Uysal, Kapan’ın sorularını yanıtlıyor. Programda, darbeye kalkışma saatlerinde Ereğli’deki durum, sonrası, Demokrasi Nöbetleri, mitingler gibi konular konuşuluyor.

DARBE GİRİŞİMİ AKŞAMI, KOMUTANLIĞA GİTTİ Mİ?

SATIR BAŞLARIYLA…

’Darbe girişimi akşamı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’na gitti mi?’ sorusu üzerine konuşan Uysal, şunları söyledi:

“Bu konuda savcılığa ifademi verdim. Ogün, mesai bitiminden sonra, akşam ki düğün daveti programlarına katıldım. Yol üstündeki arkadaşlara, çay içmek için uğradım. O sırada, Boğaz Köprüsü’nün tutulduğunu öğrendim. Son günlerde sizde biliyorsunuz ki, terör eylemleri oluyordu. Buna bağlıyorsunuz haliyle. Çünkü ülkemizde bir darbe girişimi olabilecek bir nokta, ortam yok. Bunun olacağı, aklınızın ucundan dahi geçmiyor. Ekonomi gayet iyi gidiyor, Devlet’in kademeleri gayet iyi işliyor. Çay içmekten ayrıldığımda saat 10.30 civarıydı. Evime gittiğimi sırada, amiralimiz bizi çağırdı. Kaymakam Bey, biz… Dedim ya, bir haberinin, bir şüpheniz yok. O ana kadar ekranda bir şey görmemiştim. O davete ise üst yönetici olarak katıldım. Tekrar aynı olayları yaşasaydım, tekrar aynı şekilde davranırdım diye düşünüyorum. Belki şu olabilirdi; biraz daha bekleyip, zaman kazanıp haberlerden bir sonuç çıkarsaydık farklı davranabilirdik. Oradan, bir müddet sonra normal bir vaziyette çıktım, partimin önüne geldim.”

 Süren program, aynı zamanda ereglihakimiyet.com, haberhayat.net ve ereglifm.com.tr internet sitelerindeki “Ereğli FM” butonunu tıklayarak da dinlenebiliyor…

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo