Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL, ENGELLİLERLE PİKNİKTE BULUŞTU

UYSAL, ENGELLİLERLE PİKNİKTE BULUŞTU

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Karadeniz Ereğli’de yapılan Engelliler Şenliği kapsamında engelliler, Belediye Plaj Tesislerinde hem piknik yaptı hem de gönüllerince eğlendi.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ve Kdz. Ereğli Belediyesi’nin ortak organize ettiği şenliklerin piknik bölümünde ise folklor gösterileri, oyun şenlikleri, Engelli Mehteran Takımı gösterisi ve şiir, resim ve çeşitli spor müsabakalarında dereceye girenlere ödül töreni yer aldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal ile tüm engelli ailelerini ve çocuklarıyla tek tek ilgilendiği şenliklerde, engelli olimpiyatlarının ilçede yapılması için çabalarının süreceğini belirterek, engellilere yapılan pozitif ayrımcılığın süreceğini söyledi.

Başkan Uysal, pikniğe katılan tüm engelli ailelerine ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin yönetici ve eğitmenlerine de Ereğli halkı adına teşekkür ederek, ilçenin engellilerin evlerindeki gibi daha rahat yaşam alanı olması için çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Engellilerin düşüncelerini ve projelerini mektup yazarak kendileri ile paylaşmalarını isteyen Başkan Uysal, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için belediye olarak ilçedeki engelleri bir bir ortadan kaldıracaklarını ifade etti.

Kdz. Ereğli Belediye Spor Oturarak Voleybol Takımı’nın iki kez ülke şampiyonu olduğunu hatırlatan ve bunun azmin zaferi olduğunu vurgulayan Başkan Uysal, sinema, tiyatro, havuz gibi şehre yapılacak her projede engellilerin düşünüleceğini belirtti.  

Öte yandan resim, şiir, basketbol, voleybol, halat çekme çuval yarışı gibi spor oyunlarında derece girenlerin ödülleri, Kaymakam Nazım Madenoğlu, Başkan Uysal ve eşi, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri tarafından öğrencilere verilirken, günün anlam ve önemine ilişkin hatıra fotoğrafı çektirildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın