Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uysal ekmek zammı için ne dedi?

Uysal ekmek zammı için ne dedi?

Karadeniz Ereğli İlçe Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Başkanlığında yapıldı.

GÜNDEM ÖNCESİ ’EKMEK’ AÇIKLAMASI

Başkan Uysal, gündem maddelerinin görüşülmesi öncesi yaptığı konuşmada ise belediye yönetimi olarak 2’inci görev yıllını doldurduklarını söyledi.

Başkan Uysal, as ve üs kademedeki belediye çalışanları, başarılı geçtiğini belirttiği 2 yıl için tebrik etti. Pek çok vatandaşın tepkisine yol açan ekmek zammına ilişkin bir değerlendirme de yapan Başkan Uysal, önceliğin ekmek israfını önlemek olduğunu kaydederek, “2 liraya ekmek olmaz.

Ben fırına gittiğimde 1 liralık da ekmek almak isterim. Önemli olan konulardan biri de ekmek israfı. Bunun ile ilgili fırıncı arkadaşlarımızla bir araya gelerek bir çalışma yapacağız” diye konuştu.

Meclis’in ilk 4 maddesinde yer alan ’Meclis Kâtibi seçimi’, ’bir ve ikinci Meclis Başkan Vekillerinin seçimi’, ’3 adet Encümen Üyesi Seçimi’ ve ’İhtisas Komisyonları seçimi’ gerçekleştirildi.

Meclis Başkan Vekilliğine Nazım Erdoğan, 2’inci Meclis Başkan Vekilliğine Ayhan Atay seçildi. 2 Asil 2 yedek 4 meclis katip seçiminde toplam 32 oy kullanıldı.

Oylama sonunda AK Parti’den Mustafa Şentürk 18, Turgay Aydın 17, CHP’den Coşkun Öztürk ve Sibel Yıldız 14’er oy aldı. Aydın ve Şentürk Meclis Katibi oldu. Yedek üyeliklere ise Eyüp Karaarslan ve Yusuf Kalay seçildi.

ENCÜMEN SEÇİMLERİ

Belediye Encümen Üyeliği seçimlerinde ise AK Parti Grubu Fevzi Mazlum, Turgay Aydın, Hasan Pınarcık’ı önerirken CHP Gurubu’nun önerdiği isimler Sibel Yıldız, Fehmi Karaarslan ve Fikret Fota oldu.

Oy sayımı sonrası AK Parti’den Fevzi Mazlum 19, Turgay Aydın 18 ve Hasan Pınarcık 11 oy aldı. CHP’liler Fehmi Karaarslan ile Fikret Fota ise 14’er oy aldı. Buna göre, Pınarcık’ın giremediği Belediye Encümen Üyeliğine Fevzi Mazlum, Turgay Aydın ve Fikret Fota seçildi.

DİĞER KOMİSYON SEÇİMLERİ

Plan Bütçe Komisyonu: AK Parti Mustafa Şentürk, İhsan Yazıcıoğlu, Sezai Meriç, CHP Grubunda ise Güler Demiroğlu, Özkan Özyağcı seçildi.

Hukuk Komisyonu: Nazım Erdoğan, Fevzi Mazlum, Reşat Latif (AK Parti) ile Cumhur Nalcı, Fikret Fota (CHP) seçildi.

İmar Komisyonu seçiminde ise AK Parti’den Salih Kumaş, Halil Bozkuş ve Fevzi Ekşi’yi aday gösterildi. AK Partili Yusuf Kalay, Turgay Aydın ve Sabri Dinç’de aday oldu. CHP Grubu Kemal Özer, Serkan Ocakçı’yı aday gösterdi.

İsim okunmak suretiyle yapılan açık oylama sonunda Salih Kumaş 22, Halil Bozkuş 18, Fevzi Ekşi 15, Yusuf Kalay 21, Turgay Aydın 21, Sabri Dinç 20 oy aldı.

Komisyona Salih Kumaş, Yusuf Kalay, Turgay Aydın (AK Parti) ile Kemal Özer ve Sertan Ocakçı (CHP) seçildiler.

Karadeniz Ereğli Belediyesi 2015 yılı Performans Raporu’nu ise Mali Hizmetler Müdürlüğü sunarken, burada Meclis Başkan Vekilliği’ne seçilen Nazım Erdoğan sunumlu ilgili görüş ve önerileri dinledi.

Performans raporu 18 oyla kabul edildi.

Ereğli Muhtarlar Derneği’ne, Türk Kızılayı Ereğli Şubesine ve Yeşilay Cemiyeti Ereğli Şubesi’ne belediyemiz tarafından yer tahsisi yapıldı. Gündemde bulunan diğer maddeler ilgili komisyonlara havale edildi.  

İzleyici koltuklarına katılımın yüksek oranda sağlandığı Meclis toplantısını, Ereğli Muhtarlar Derneği eski ve yeni başkanları ile çok sayıda muhtar izledi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın