Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL’DAN CAMİ AÇIKLAMASI!..

UYSAL’DAN CAMİ AÇIKLAMASI!..

Kdz.Ereğli’de hafızlıklarını tamamlayan kız öğrencilerin taç giyme töreninde Kent Meydanına yapılacak cami projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ’Kent Meydanına yapacağımız cami 5 bin kişilik olacak’ dedi.

Kdz.Ereğli’de, hafızlığı tamamlayan 15 kız öğrenci için taç giyme töreni düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törene, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, Zonguldak İl Müftüsü Mürsel Öztürk, Ereğli İlçe Müftü yardımcısı İzzettin Aşan, , Kur’an kursu hocaları, din görevlileri, hafızlar ve aileleri katıldı.

“CAMİMİZ 5 BİN KİŞİLİK OLACAK”

Törende, hafızlıklarını tamamlayan 15 kız öğrenciyi tebrik eden Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Sizleri yetiştiren hocaları, anne ve babalarınızı kutluyorum. Sizlere hayatınız boyunca başarılar diliyorum, yolunuz hep açık olsun” dedi.

Kent Meydanına yapılacak cami projesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Uysal; “Geçtiğimiz yıl Kutlu Doğum Haftası kutlamalarında da söylemiştim. Özellikle nüfusun yoğun olduğu merkeze büyük bir cami yapacağız. Bununla ilgili 1,5 yıldır süren çalışmalarımızı tamamladık ve geçtiğimiz ay meclisten de kararını çıkartarak Kent Meydanı projemizin olduğu bölgeye büyük bir cami yapacağız. Yapılan proje çalışmalarından sonra burada sizlerin huzurunuzda söylüyorum, bu camimiz 5 bin kişilik olacak. Mimarisi üzerindeki çalışmalarımızda son aşamaya geldi. Hem kadınlarımız, hem erkeklerimiz için asansörü de olan, Ereğli’ye çok yakışacak bir cami yapacağız. Kent Meydanı projemiz bu cami ile taçlanmış olacak” dedi.

Başkan Uysal’ın bu açıklamaları, salonda bulunanlar tarafından büyük alkış aldı. Konuşmaların ardından eğitimlerini tamamlayarak hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencilere sertifika ve hediyeleri verildi. Öğrencilerin Kur’an tilaveti yapmasının ardından Hafızlık Taç Giyme töreni gerçekleştirildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın