Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL, BALI VE KIRMACI’DA

UYSAL, BALI VE KIRMACI’DA

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Balı ve Kırmacı Mahallelerini ziyaret ederek halkla ile bir araya geldi.

Hafta sonunu Ereğli’ye bağlı köylerde geçiren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yeni haftanın ilk gününde, belediyedeki mesaisinin ardından soluğu Balı ve Kırmacı mahallelerinde aldı.

Görev süresi boyuncu dördüncü kez halk toplantısı yaptığı Balı’da Mahalle Muhtarı Hüseyin Yılmaz ve mahalle sakinlerince karşılanan Başkan Uysal, çalışmaları anlattı sorunları dinledi.

17 ayda Balı’nın çevresi değişti

Balı Mahallesi’nde geride kalan 17 aylık süre içinde önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Uysal, “Kısa sürede Balı mahallemizin çehresi değişti.” dedi. Köseağzı yolunun yapılmasının sadece Balı değil, Kandilli beldesi ulaşımı açısından da önemli bir kazanım olduğunu söyleyen Başkan Uysal, “Köseağzı yolunun yanı sıra çöplük mevkiindeki eski hemzemin geçit yolunun genişletilmesi ve güzergâhın asfaltlanması ulaşımı daha kolay ve güvenli hale getirdi.”dedi.

Gökme Köprüsü’ne başlanıyor

Balı yolu üzerindeki Gökme Köprüsü’nün genişletilmesi ile ilgili yer tesliminin Salı günü (Bugün) yapılacağını ve çalışmalara hafta sonuna kadar başlanacağını söyleyen Başkan Uysal, daha önce doğalgaz problemi olan mahallede imar sorunu yaşanan noktalar dışındaki tüm noktalara doğalgazın ulaşmasının da önemli bir hizmet olduğunu dile getirdi. 

Başkan Uysal toplantıda mahallede bulunan ve toplantının yapıldığı eski okul binasının değerlendirilmesi ile ilgili isteğe karşın, “ Buradaki hazır yapıyı göz ardı etmeyeceğiz. Muhtarlık, toplantı odası şeklinde buranın mahalle konağı olabilecek şekilde düzenlenmesi için gerekeni yapacağız.”dedi.

Kırmacı’ya çöplük müjdesi

Kırmacı Mahallesi ziyaretinde de mahalle muhtarı Hazım Seviç ve mahalle sakinleri ile buluşan Başkan Uysal, zemin etüdü çalışmalarının tamamlandığını çöplük alanı ile ilgili müjde verdi.

“1950 den beri var olan çöplük ile ilgili dosyamız sayın bakanın önünde,  projesi hazır ve belli bir hibe oranımız var.  Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce bu konu ile ilgili özel olarak ilgileniyor. Yılların çöplüğü yaşam alanı alacak.”dedi.

Yapacak çok işimiz var

Her iki mahalle ziyaretinde de “Yaptıklarımızı yeterli bulmuyoruz. Yapacak çok işimiz var.” diyen Başkan Uysal, “Ankara’da çaldığımız her kapı ilçemize hizmet olarak dönüyor.” dedi.

Gülüç ve Kepez istikametindeki yolun bittiğini ve güzergâh üzerindeki ceplere ilişkin yer tespitlerin, karayolları ile uyum içinde yapıldığını ve buradaki çalışmalarında kısa sürede bitirileceğini söyleyen Uysal, “Kızılcapınar’dan Ereğli’ye su verilmesi konusu var, burada da DSİ ile uyum içinde çalışıyoruz. Bu uyum her bakanlık düzeyinde var. Bunun son örneğini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belediyemize araç hibesi ile yaşadık. İktidar belediyesi olmamızın avantajlarını en iyi şekilde kullanıyoruz. Bu uyum sürmeli. Çabamız bunun içindir dedi.

Bu arada Başkan Uysal’ın Balı ve Kırmacı mahalleleri ziyaretine Başkan Yardımcıları Esra Alpago ve İbrahim Cöbek’in yanı sıra, meclis üyeleri, Reşat Latif, Eyüp Karaarslan, Sezai Meriç, Yusuf Kalay, Halil Bozkuş, Salih Kumaş, İhsan Yazıcıoğlu, Ayhan Atay, Fevzi Ekşi, Hasan Pınarcık ve Fevzi Mazlum’da katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın