Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL, BABALAR GÜNÜNÜ KUTLADI

UYSAL, BABALAR GÜNÜNÜ KUTLADI

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, tüm babaların özel gününü kutladığını bildirdi.
Uysal, her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanılan ’Babalar Günü’ nedeniyle duygularını aktardığı yazılı açıklamasında, babaların her zaman hoş tutulması gerektiğini belirtti. En başta, vatan uğruna toprağa düşen şehitleri yetiştiren babaları kutladığını ifade eden Uysal, şunları kaydetti:
“Babalar, zorluklarla başa çıkmayı ve güzellikleri paylaşmayı öğreten, ailenin koruyucu ve kollayıcısı olan en değerli varlığımızdır. Eşinin ve çocuklarının mutluluğunu kendi mutluluğunun önüne koyan bir babanın yüzünü en çok güldüren, ailesini mutlu ve huzurlu görmektir.
Ailenin huzur ve mutluluğu için ömrünü bizlere vakfeden babalarımıza hak ettikleri değeri vermeli, bizlerle sevinip, üzülen ve bizleri mutlu gördükçe daha da bahtiyar olan babalarımızın gönüllerini, sadece bu anlamlı günde değil, her zaman hoş tutmalı, onlara saygı ve sevgimizi en güzel şekilde göstermeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerimle, başta bin bir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını vatanımız için feda eden aziz şehitlerimizin babaları olmak üzere, tüm saygıdeğer babalar ve baba adaylarının gününü kutluyor, ebediyete intikal edenleri saygı ve rahmetle anıyor, hayatta olanlara aileleri, evlatları, torunları ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum.”

BABALAR GÜNÜ TARİHÇESİ
Bir Amerikan iç savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.
Bu yüzden Babalar Günü, Haziran ayında kutlanır. Babalar Günü, ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın