Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYGULAMA HUKUK VE MEVZUATA AYKIRI !.

UYGULAMA HUKUK VE MEVZUATA AYKIRI !.

Erdemir Ereğli Belediyesince kesilen ceza için hukuki süreç başlatacağını duyurdu.


Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR), Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından kesilen ceza için "Söz konusu uygulamanın hukuka ve ilgili mevzuata uygun olmadığı değerlendirildiğinden konuya ilişkin şirketimiz tarafından hukuki süreç başlatılacaktır" açıklaması yaptı.

ERDEMİR'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde, söz konusu cezanın 5 ayrı tutanak ile tebliğ edildiği belirtilirken şu ifadelere yer verildi:

"14 Haziran 2020 tarihinde ulusal basında çıkan haberlerde, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı'nın Şirketimiz hakkında açıklamaları yer almıştır. Bu kapsamda, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği (II-15.1) 9. Maddesi doğrultusunda açıklama yapılmaktadır.

11 Haziran 2020 tarihinde Şirketimize Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından İmar Kanunu m. 42 kapsamında 5 ayrı tutanak ile toplam 139.126.896,09 TL tutarında para cezası tebliğ edilmiştir. Şirketimiz vergi ve diğer tüm yükümlülüklerini zamanlı ve kanunlara tam uyumlu olarak yerine getirmektedir. Söz konusu uygulamanın hukuka ve ilgili mevzuata uygun olmadığı değerlendirildiğinden konuya ilişkin Şirketimiz tarafından hukuki süreç başlatılacak olup ilgili gelişmeler Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden kamuoyu ile paylaşılacaktır."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın2
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın