Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYARI ÜSTÜNE UYARI YAPILIYOR...

UYARI ÜSTÜNE UYARI YAPILIYOR...

Yoğun kar yağışının ardından dün akşam saatlerine kadar devam eden sağanak nedeniyle Kızılcapınar Barajı’ndaki su seviyesi yükseldi.Vatandaşlar sel tehlikesine karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıldı. Bugün yağmurun etkisini yitirmesi yüreklere su serpti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 23. Bölge Müdürlüğünden, Ova Köyü’nde bulunan Kızılcapınar Barajında doluluk oranının arttığına yönelik uyarı yazısı geldi. Özellikle devam eden yağış ve eriyen kar sularının dere yataklarında su seviyesinin yükselmesine neden olduğuna vurgu yapılan açıklamada,  " Mevsim şartlarına bağlı olarak görülen kar erimelerinden dolayı Zonguldak ilindeki barajlarda doluluk oranı artmış bulunmaktadır. Doluk savarların çalışacağı sebebiyle Kızılcapınar Barajındaki suyun kontrollü olarak dere yatağına bırakılacağından baraj mansabında bulunan yerleşim yerlerindeki vatandaşların can ve mal güvenliği açısından dere yataklarına yaklaşmamaları önemli duyurulur" 

CAMİLERDEN ANONS YAPILIYOR

Öte yandan Kızılcapınar Barajının çevresinde ve baraj çıkışından itibaren dere yatağının bulunduğu köylerde camilerden vatandaşlar sel tehlikesine duyarlı olmaları konusunda anons yapılıyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın