Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYARDI !.

UYARDI !.

Ereğli Kaymakamı sokak kısıtlaması ihlallerine karşı denetimlerin arttırılacağını açıklayıp uyardı.


Sokak kısıtlaması sürecince verilen muafiyetlerin su istimal edildiğini söyleyen Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, "Hafta sonu denetimler arttırılacak." uyarısı yaptı

İŞTE O AÇIKLAMA ;

Değerli vatandaşlarımız,  Koronavirüs salgını ile mücadelemiz ülkemizin her yerinde olduğu gibi Kdz.Ereğli ilçemizde de tüm hızıyla devam etmektedir.

Geçtiğimiz aylarda edindiğimiz tecrübeler ile başta kontrol edilebilen az vaka sayısı, maske mesafe ve temizliğe dikkat edilmemesi ile kısa bir zamanda yüksek rakamlara çıkmaktadır.

Bu ise uzun vadede yoğun bakım ve vefat sayılarının artmasına sebebiyet vermektedir.

 Öte yandan sokağa çıkma kısıtlamaları, hastalık ile mücadele son derece faydalı olmakla birlikte son zamanlarda üretim, imalat ve zorunlu ihtiyaçların karşılanması yanında, gezme, ziyaret gibi saiklerle uyulmadığı üzülerek tespit edilmiştir.

Muafiyetlere, ekonomik olarak üretimin ve hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın ikametlerine en yakın noktadan ihtiyaçlarını karşılamak maksadı ile izin verilmektedir.

 Bu maksatla denetlemelere önümüzdeki dönemde ağırlık verilecek olup, vatandaşlarımızın müeyyidelere maruz kalmamaları için dikkat etmelerinde fayda vardır.

 Unutulmamalıdır ki, korona virüsten en kısa zamanda kurtulmamız için vatandaşlarımızın kurallara dikkat etmeleri ve birbirlerini de uyarmalarında büyük fayda vardır.

Ayrıca, meteorolojik tahminlere göre Pazar gününden itibaren ilçemizde yoğun kar yağışı beklenmektedir. Bu nedenle; Kamu kurumlarımız ve belediyelerimiz gerekli hazırlıkları yapmışlardır. Kar yağışının usun süreceği beklendiğinden, vatandaşlarımızın da bu konuda gerekli tedbirleri almalarında fayda vardır. Bu süreçte 24 saat çalışma esasına göre hizmet edilerek, yoğun kar yağışı can ve mal kaybına sebebiyet verilmeden atlatılması beklenmektedir. Vatandaşlarımızın karşılaştıkları zorlukları, Acil telefon numaralarına ivedi bildirmelerinde fayda vardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın9
kızgın2
üzgün1
gülücük0
hayran0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın