Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Utku’dan Atatürk’ü Anma Programı

Utku’dan Atatürk’ü Anma Programı

Ereğli’de, Utku Koleji Eğitim Kurumları’nca “10 Kasım Atatürk’ü Anma” programı gerçekleştirildi.


Bir süre önce inşası tamamlanarak hizmete giren yeni sosyal tesisleri Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda, öğrencilerin “10 Kasım Atatürk’ü Anma Ve Anlama Günüdür” özetindeki sunuş konuşması ile başlayan etkinlikte Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler anısına saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi.
Utku Eğitim Kurumları Lise Müdürü Varol Hızal, günün anlamını belirten konuşmasında, kurulduğu 1986’dan buyana Atatürkçü olmakla gurur duyduklarını, O’nun fikirlerini ve duygularını anlayıp hissettiklerini söyledi.
Milli mücadele yıllarına kronolojik anlatımla vurgu yapan Hızal, şöyle dedi:
“Cumhuriyetin ilanı ile başlayan yeni dönemde Atatürk her alanda yaptığı devrimler ile modern Türkiyenin kurucusu olmuştur. Onu, her geçen gün bizim için yaptıklarından dolayı daha iyi anlıyoruz.
Bugün, dünyaya ve komşularımıza baktığımızda ona duyduğumuz hayranlık katlanarak artmaya devam ediyor. Bizler onun ilke ve inkılaplarına geleceğimiz için sahip çıkmalıyız. Emperyalist ülkelerin ve tarihin her döneminde var olmuş olan yerli işbirlikçilerinin ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunlara karşı her zaman dikkatli olmalıyız.”

 

ATATÜRK’Ü KENDİ SESİNDEN

Konuşmasının ardından, görsel sunu eşliğinde Atatürk’ün Cumhuriyet’in Kuruluşunun 10. Yılı Kutlamaları’nda 29 Ekim 1933 yılında yaptığı tarihi konuşmayı, kendi sesinden dinletildi. Bu sırada izleyiciler arasında duygulu anlar yaşandığı gözlendi.
Programda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği resim, şiir, kompozisyon gibi dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri kurum müdürü Hülya Çataklı tarafından takdim edildi.
Okul korosunun seslendirdiği eserlerin ardından, okul öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan Müzik Grubu’nca “Yemen Türküsü, Çanakkale, İzmir’in Dağlarında Çiçekler Açar” gibi kahramanlık şarkılarını seslendirildi.
Kalabalık bir kadro tarafından sergilenen Atatürk Oratoryosu ise izleyenlere kimi zaman duygusal kimi zaman coşkulu anlar yaşattı. Başarı ile sergilenen oyun ayakta alkışlandı.
Program, gecede emeği geçen öğretmenlerin ve yöneticilerin, sahneye davet edilmeleri ve kurum Müdürü Hülya Çataklı tarafından teşekkür belgelerinin verilmesi ile son buldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın