Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UTKU’DA TATBİKAT

UTKU’DA TATBİKAT

Karadeniz Ereğli Özel Utku Koleji’nde yangın söndürme eğitimi verilerek tatbikat gerçekleştirildiği bildirildi.


Okuldan yapılan yazılı açıklamaya göre, ’Bir öğretenler Kuruluşu’ Sloganı ile faaliyet gösteren okula gelen Ereğli Belediye İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince Deprem Haftası ve Sivil Savunma Günü etkinlikleri kapsamında sunum yapıldı.
Ardından tatbikat verilmen alarm ile başlatıldı. Mahsur kalanların bir dakika 20 saniyede tahliye edilmesi, 32 metrelik merdivenli itfaiye aracı yardımıyla yaralıların sedye ile tahliyesi, yangın söndürme tüplerinin kullanımı ve yangına bilinçli müdahale uygulamaları icra edildi. 
Öğrencileri bilgilendiren İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, öğrencilerin tahliye süresini hızlı bulduklarını, bunun eğitimlerde daha da hızlanabileceğini vurguladı ve yangın söndürme tüplerinin kullanımı ile yangın öncesi ve sonrasında alınacak önlemleri anlattı. Öğretmen ve öğrenciler de tatbikat sırasında bizzat rol alarak, öğrendikleri bilgileri pratikte uygulama imkanı buldular.   
Tatbikat bitimine konuşma yapan Utku Koleji Okul Müdürü Caner Özçep, tüm katılımcılara teşekkür ederek, eğitim-öğretim faaliyetleri kapsamında benzer etkinliklere devam edeceklerini söyledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın