Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UTKU, MEZUN VERMEYE DEVAM EDİYOR

UTKU, MEZUN VERMEYE DEVAM EDİYOR

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Utku Koleji bünyesindeki Anadolu Lisesi 2017-2018 Dönem mezunları töreni gerçekleştirildi.


Kavaklık Mahallesindeki Doğa Koleji Kampüsü avlusunda düzenlenen törene aşlıklarla giren mezun öğrenciler, davetlileri selamladı. Utku Anadolu Lisesi müdürü Caner Özçep, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada, Utku’nun kuruluşundan günümüze birçok ilke imza attığını, fark yaratarak kısa sürede başarıyı yakaladığını, güven veren ve tercih edilen bir kurum haline geldiğini söyledi. Özçep, başarının tek taraflı olmadığını belirttiği konuşmasını, şöyle sürdürdü:

Sevinç… Mutluluk…
“Öğretmen, öğrenci, veli üçgeninin sağlam ve dengeli şekilde kurulması ve desteklenmesi sonucu oluşmuştur. İnsan yaşamını biçimlendiren eğitim ve öğretim dün olduğu gibi bugün de, yarın da insanlığın en önemli temel konularından biri olmaya devam edecektir.  İnsanlar yaşadığı müddetçe eğitim ve öğretim içerisinde olacaklardır.  Ancak okul sıralarında alınan eğitim, bireylerin yaşamını şekillendirmesi açısından son derece önemlidir. İşte bunların bilincinde, değişen hayat şartlarına paralel olarak geleceğimizi teminat altın almak için herkes üzerine düşen görevi yapmak ve çok özverili çalışmak zorundadır.
Daha dün okulumuza gelen, bugün yoğun bir eğitim sonunda geleceklerine yön verecekleri bir yol ayrımında bulunan son sınıf öğrencilerimize ‘güle güle’ diyebilmenin buruk sevincini ve umut dolu geleceğini yaşıyoruz.”

Ağlayan öğrenciler vardı…
Mezun öğrencilerin, taşıdıkları Türk Bayrağı ile okul flamasını eğitimleri devam eden arkadaşlarına öperek teslim ettikleri törende, sınıfları temsilen bazı öğrenciler ise duygularını dile getiren konuşmalar yaptılar.
Konuşmaları sırasında duygulanan öğrencilerden bazılarının ise ağladığı gözlendi. Ağlayarak konuşmasını sürdüren bir öğrenciye, CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı’nın gözyaşlarını silmesi için peçete getirdiği gözlendi.

Plaketleri Demirtaş verdi
Utku Anadolu lisesi’nin ilk üç sırada tamamlayan öğrencilerin plaket ve çiçeklerini ise CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş verdi.
Demirtaş, plaketleri verdiği sırada yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen törenin ‘çok özel’ olduğuna değinerek, şunları söyledi:
“Gençlerimiz bizim geleceğimiz, geleceğimizin teminatıdır. Ereğlimize değer katan, böylesine çağdaş, ilerici bir eğitim kurumu olan Utku Koleji’nin mezuniyet töreninde bulunmak benim için onur vesilesidir. Öğrencilerimiz burada 4 yıl süre ile güzel bir eğitim aldıkları hepsinin gözlerinden belli oluyor. Ne kadar güzel yetiştirildikleri, ne kadar Türkiye’ye, Türk Milletine, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı oldukları her yönüyle belli. Gözlerinden zeka fışkırıyor. Önümüzdeki üniversite sınavında buradaki bütün öğrencilerimizin çok iyi yerleri kazanacağına inanıyorum. Onlar Türkiye’nin geleceğini inşa edecekler ve inşallah güzel yerlere gelecekler.”

Havai fişek
Okul birincisi öğrencinin kütüğe ismini çaktığı tören, mezun öğrencilerin diplomaların teslim edilmesinin ardından, havai fişeklerin ateşlenmesi ve konfetilerin havaya atılmasıyla tamamlandı.
Programa, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, partisinin milletvekili adayları Abdullah Bekar ile Fehmi Nuhoğlu, CHP İlçe yönetim kurulu üyeleri, Utku Eğitim Kurumları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, okul öğretmenleri, öğrenci velileri ve davetliler katıldı. Utku Eğitim Kurumları, 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemiyle birlikte “Doğa Koleji” eğitim sistemi ile eğitim ve öğretim uygulamasına başlayacak.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın