Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UTKU KOLEJİ PARİS SOKAKLARINDA!..

UTKU KOLEJİ PARİS SOKAKLARINDA!..

Ereğli’de Utku Eğitim Kurumları öğrencilerinin, ileri teknoloji sayesinde, hiç gitmedikleri Fransa’da gezinti yaptıkları bildirildi.


Kurumdan yapılan yazılı açıklamaya göre, yabancı dil ağırlıklı eğitim gören 5. sınıf öğrencileri, Virtual Reality gözlüğü kullanarak Paris sokaklarında eğlenceli bir gezintiye çıktılar.
Gezi öncesi, görecekleri mekanlarla ilgili İngilizce öğretmenleri ile çalışmalar yapan öğrencilerin, eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadıkları anlatılan açıklama şöyle:
“Champs Elysées, Museum of Art, École Militaire, Museum of Architecture gibi Paris’in önemli mekanlarını ziyaret eden öğrenciler, son teknoloji ürünlerini kullanmakla kalmayıp, proje fikir önerilerinde de bulunarak aktiviteye her yönüyle etkin katılım sağladılar. İngilizce konuşan profesyonel bir rehber eşliğinde Paris sokaklarını gezen öğrenciler, şaşırtan temel etki, sınıflarından çıkar çıkmaz Avrupa sokaklarının tadını çıkartmak oldu.
Etkinlikte emeği geçen tüm Utku ailesine ve aktif katılım sağlayan heyecanlı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. İngilizce ağırlıklı eğitimde, teknolojinin dil eğitimine entegrasyonuna hayati önem atfeden Utku Koleji Eğitim Kurumları, keyifli ve öğretici benzeri aktivitelerle öğrencilerini buluşturmaya devam edecek.” 

PEKİ NEDİR BU TEKNOLOJİ
Açıklamada ayrıca, kullanılan teknolojinin tanımı da yapıldı. Virtual Reality kavramının Türkçe de "Sanal Gerçeklik" anlamına geldiği belirtilerek şöyle dendi:
“Bazen sürükleyici multimedya olarak adlandırılan bu teknoloji, gerçek dünyadaki fiziksel varlığı taklit bir bilgisayar simülasyon ortamıdır. Sanal gerçeklik; sanal tat, görme, koku, ses, dokunma dahil pek çok duyusal deneyimleri yeniden oluşturabilmektedir. Etkileşim, öğrencinin dikkatinin tam olarak toplanması, akıcılık ve esneklik, deneyimsel olması, duyulara önem vermesi gibi pek çok faydayı barındıran virtual reality teknolojisi; eğlenerek öğrenmenin en etkin örneklerindendir.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın