Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Utku’da Çanakkale Ruhu yaşatıldı

Utku’da Çanakkale Ruhu yaşatıldı

Özel Utku Anadolu Lisesi tarafından,18 Mart Şehitleri anma günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102.yılı dolayısıyla düzenlenen programda Çanakkale ruhu yaşatıldı.

Kdz.Ereğli İlçesi ,Özel Utku Anadolu Lisesi tarafından ,  18 Mart Şehitleri Anma ve  Çanakkale  Zaferi’nin 102.yılı dolayısıyla program  düzenlendi. Utku Koleji Orçun Çataklı Sosyal tesislerinde düzenlenen programa , Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağlar ,Özel Utku Koleji Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Ali Çataklı, Kurum Müdürü Hülya Çataklı, Özel Utku Anadolu Lisesi Okul Müdürü Varol Hızal, Ortaokul Müdürü Hasan Koca, Anasınıfı-İlkokul Müdür Yardımcısı Güvenç Özveren, Ortaokul Müdür Yardımcısı Yasin Topal, Lise Müdür Yardımcısı Münevver Tunçay, Öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından başlayan programda Müzik Öğretmeni Uğur Bostancı yönetiminde Utku Koleji Armoni Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı ve Çanakkale Türküsü söylendi.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Tarih öğretmeni Sema Kocatürk, Çanakkale Zaferinin tarihin en şanlı zaferlerinden biri olduğunu söyledi. Çanakkale zaferi ile dünyadaki güç dengelerinin değiştiğini ve Türk milletinin bunda aktif rol oynadığını hatırlatan  Kocatürk, Bu topraklar dünyanın en büyük müzesidir. Bu savaşlar Türk milletinin mucizeler yaratabileceğini göstermiştir.Çanakkale savaşları, Büyük devletlerin kafalarında yarattıkları büyük fikirleri çürütmüş, düşmana boğazdan geçit vermemiş, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin yegane örneğidir. Bizler Bu vatanımızı yarınımızı onlara borçlayız, bizlere bu zaferi armağan eden başta ebedi başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu mücadeleye katılan büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını onu her şeyiyle destekleyen Aziz Türk milletinin ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve sevgiyle anıyoruz “ dedi.

KORO SAHNE ALDI

Konuşmanın ardından programda Müzik Öğretmeni Cansu Kınık ve Onur Koçak eşliğinde 6. Sınıflardan oluşan koro sahne aldı.

DERCECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’15 Temmuz Demokrasi ve şehitleri anma günü’ ile ’18 Mart Çanakkale zaferi’ yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve öğrencileri yarışmaya hazırlayan öğretmenlere ödülleri Utku Koleji Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi ve kurum müdürü Hülya Çataklı tarafından verildi.

OROTORYO GÖSTERİSİ BÜYÜK BEĞENİ ALDI

Programın finalinde  ise ,Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri  Hande Yazılan ve Emine Şişman’ın 11.sınıf öğrencileri ile  hazırladığı ’ Çanakkale Geçilmez’  adlı oratoryo ilgiyle izlendi. Program fotoğraf çekiminin ardından son erdi.

(Ereğli FM Haber Merkezi )

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın