Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UTKU ANADOLU LİSESİ ÖDÜLLENDİRDİ.

UTKU ANADOLU LİSESİ ÖDÜLLENDİRDİ.

Özel Utku Anadolu Lisesi, 2015 yılı Kültür, Sanat ve Spor ödülleri düzenlenen etkinlikle sahipleri buldu.

Erdemir Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül törene  Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutan Tuğgeneral Hasan Doğan, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr Dr Hüseyin Uysal, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra Utku Koleji Eğitim Kurumları Yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.

Eğitim kurumu tarafından ilk defa yapılan ödül töreni, Erdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ereğli’ye kültür, sanat ve spor alanlarından ’iz’ bırakanların ödüllendirildiği program, renkli görüntülere sahne oldu. Kendisi de ’yılın kamu sektörü yöneticileri’ dalında ödül alan Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, törende yaptığı konuşmada, ödülü layık gören öğrencilere teşekkür etti. Onları, geleceğin teminatı olarak gördüğünü de belirten Madenoğlu, “herhalde, bize bu ödüllere verirken, makamlarımızı ve bizden görmek istedikleri düşüncelerini yan yana koyarak koyup öyle layık görmüşler” dedi.     

Aynı kategoride Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Azar, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz’da ödüllere layık görüldü.

SIRADA, UTKU ÜNİVERSİTESİ Mİ VAR?.. 
Utku Koleji Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı da, ödül aldığı ’yılın eğitim gönüllüsü’ ödülü sonrası yaptığı konuşmada, ödülünü öğrenci, veli ve Türkiye adına aldığını söyledi. İlkokul yıllarında, okuduğu okulun çatısının çöktüğü anısını anlatan Çataklı, eğitime yatırım yapmayı o günlerde hedeflediğini anlatarak, “o günden buyana, içimde bir eziklik vardı. Devlet görevimi tamamladıktan sonra, arkadaşlarımla birlikte bu projeyi gerçekleştirdik. Destekleriniz bize güç ve onur verdi. Sonuç, üniversiteye kadar gider diyorum” sözleriyle konuştu.

GAZETECİLERE ÖDÜL 
Yılın Sivil Toplum Kuruluşu, Yılın Eğitim Gönüllüsü, Yılın Spor Kulübü, Yılın Sporcu ve daha pek çok dalda kategorinin bulunduğu ödül töreninde, ’yılın gazetecisi’ ödülüne ise Hakimiyet Gazetesi’nden Fikri Kapan, Haber Hayat Gazetesi’nden Doğan Gönüllü, Gündem Gazetesi’nden Çetin Eser, Demokrat Gazetesi’nden İzzet Aslanbay ve Değişim Gazetesi’nden Hüseyin Aksakal layık görüldü. 

Üç saate yakın süren ödül töreni, Gazi Alemdar Gemisini anlatan öğrenci oratoryosu ile son buldu. Törende, 50’nin üzerinde kişi ödül aldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın