Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÜŞÜYEN ÇOCUKLAR İÇİN, ADETA SEFERBER OLDULAR!!

ÜŞÜYEN ÇOCUKLAR İÇİN, ADETA SEFERBER OLDULAR!!

Bir iplik fabrikasının, bir kadının ördüğü atkının başka şehirlere getirilerek diğer kadınların kaldığı yerden sürdürmesi ile başlattığı “iyilik hareketi”, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde devam etti.


 Atkı, yelek ve bereden oluşan ürünler, üşüyen çocuklara hediye edilecek
NAKO El Örgüsü İplikleri Fabrikası yetkilisi Elif İslam, sahil mevkisindeki Belediye Sahil Kafede düzenlenen etkinlikte gazetecilere açıklamasında, ’Elden Ele Örgü’ etkinliğinin Eylül 2017’de İstanbul’da başladığını söyledi. Ortaya çıkan ürünlerin şehirden şehre dolaştırıldığını belirten İslam, şöyle dedi:
Belki de Van’da Ahmet, Kars’taki Zeynep giyecek…
“İzmir, Bursa, Ankara, Edirne ve Konya’dan sonra bugün Karadeniz Ereğli’deyiz. 7 şehirde bin kişiye ulaştık. Şuana kadar toplam 400 çocuğa atkı ve bere gönderdik. Projenin amacı, elden ele dolaşan örgülerin, ihtiyacı olan çocuklara gitmesidir. Herkesin yardımlaşma amacı ile bir araya geldiği örgü projesidir.”
Evde örülen ürünlerin fabrikaya yollanarak da katkıda bulunulduğunu ifade eden Elif İslam, örgü yapan kişilerin, eldeneleorgu.com adresine cep telefonlarına yazarak, örgülerini kimin tarafından tamamlandığını ve hangi çocuğa ulaştığını görebileceklerini sözlerine ekledi.  
Yüzlerce kadın katıldı…
Etkinlikte konuşan ev hanımları Serpil Şahin, Asiye Ergin, Emine Kaya ve Nurcan Ekşi, böyle anlamlı etkinliğe katılmaktan ötürü duydukları memnuniyeti aktardılar.
Yer tahsisi ve ikramların Ereğli Belediyesi tarafından karşılandığı etkinliğe, 40’ı Kız Meslek Lisesi öğrencisi yaklaşık 250 kadın katıldı.
Haber yayına hazırlandığı sıra, örgü işlemi sürüyordu. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran5
gülücük2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın