Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÜSKÜDAR’DA VAHŞET!..

ÜSKÜDAR’DA VAHŞET!..

İstanbul Üsküdar’da eşi tarafından bıçakla öldürdükten sonra cesedi parçalanarak çöpe atıldığı iddia edilen Kübra K’nin memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki evinde yas var.

Çengelköy’de 17 yıllık eşi Tahir K. tarafından öldürüldüğü iddia edilen 42 yaşındaki Kübra K’nin cenazesinin defnedileceği  Ereğli ilçesine bağlı Cemaller köyündeki akrabaları acı haberle yasa boğuldu.

Türkiye Taşkömürü Kurumundan emekli madenci eşi 13 yıl önce ölen anne Ayşe Efe (69), gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının 10 yıl önce İstanbul’a gittiğini anlattı. 

Damadının komşu köyden olduğunu, 17 yıl önce kızıyla evlendiklerini belirten Efe, "Kızımın çocuğu yoktu. En son 1,5 yıl önce evlerine gitmiştim. Kızım kocasından daha önce de şiddet görüyordu, benim yanımda damadım ona bıçak bile çekmişti. Evladım korkusundan kimseye bir şey anlatmadı" diye konuştu.

Efe, damadı gibi insanların idam edilmesini istediğini, 7 çocuğu arasındaki tek kızını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını dile getirdi.

- "Kübra kayıp" demiş

Kübra K’nin ağabeyi Hüseyin Efe, yaşanan vahşete inanamadıklarını, adaletin yerine getirilmesini istediklerini söyledi.

Kadına şiddet uygulayarak erkeklik taslayanların toplumda yeri olmadığını belirten Efe, "Bunların sonu idam olması lazım. Kardeşimin eşinin şizofreni hastası olduğunu bilmiyorduk. Bize böyle bir şey söylemediler, bilgilendirmediler. Bizden her şey gizlendi. Kızkardeşim, ağabeylerim ve kardeşlerimin huzuru bozulmasın diye sesini çıkarmamış" ifadesini kullandı.

Efe, kardeşinin kocasının bazı hareketlerine şahit olduklarına işaret ederek şöyle devam etti:

"Bayramlarda buraya geldiklerinde sofrada yemek yerken kız kardeşimi konuşturmazdı, ağzını tutardı. ’İstanbul’a gidince görüşeceğiz?’ türünden tehditler ediyordu. Olay pazartesi günü oluyor, bize haber salı günü saat 15.30 gibi geliyor. Kardeşimin eşini telefonla aradım, ’Kübra orada mı’ diye sordu? Kübra’ya ne oldu dediğimde dalga geçer gibi ’Kübra kayıp’ dedi. ’Tartışmanız oldu mu’ dedim ’hayır’ dedi. Suratıma telefonu kapattı. Telefonu, çantası, anahtarları evdeymiş. Ben bir daha aradım, ağabeyine verdi. Olaydan haberleri olmadığını söylediler. Hiçbir kız kardeşlerimiz kesinlikle korkmasınlar. Kocaları tarafından şiddete maruz kaldıklarında ne olursa olsun her şeyin çaresi var, anne ve baba tarafını bilgilendirsinler. Burada hayat söz konusu."

Kübra K’nin kuzeni Sevim Sever ise amcasının kızının eşiyle çalışarak ev aldıklarını ifade etti. Sever, "Para kazanmak için temizliğe gidiyordu. Bir insan karısına bunu yapar mı? Eşine nasıl kıydın? Çocukları olmadı, belki çocukları olsaydı daha mutlu olurlardı ama ne bileyim çok zor" dedi.

- Çengelköy’de eşi tarafından öldürüldüğü iddia edilen Kübra K’nin cenazesi, Zonguldak’a getirildi

İstanbul merkez Üsküdar ilçesinde, eşi tarafından bıçakla öldürdükten sonra cesedi parçalanarak çöpe atıldığı iddia edilen Kübra K’nın cenazesi, memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesine getirildi.

Kübra K’nın cenazesi, Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin ardından Zonguldak’tan gelen iki kardeşine teslim edilmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze nakil aracıyla Ereğli ilçesine bağlı Cemaller köyüne getirildi. Cenaze, caminin morguna konuldu. Vatandaşlar, ailenin evine gelerek, başsağlığı dileğinde bulundu. 

Kübra K’nın ağabeyi Hüseyin Efe, gazetecilere yaptığı açıklamada, kız kardeşini 17 yıl önce gelinliğiyle teslim ettiklerini söyledi.

Efe, söyle konuştu:

"Kız kardeşimin geldiği tabutun içinde bir vahşet var. Kadınlarımızın başına ne gelirse gelsin, gittikleri yerde şiddet görüyorlarsa, ne olursa olsun kendi ailelerine, annelerine ve babalarına yaşadıklarını anlatsın. Kesinlikle anne ve babaları onlara sahip çıkar. Bayan kardeşlerimizden ricam budur. Kardeşim gibi saklaya saklaya, ’abicim, annecim benim başım belada, beni kurtarın’ diyemeye diyemeye kardeşim gibi olurlar. Kız kardeşimi tam 52 parçaya ayırmışlar."

Hüseyin Efe, kız kardeşinin 1,5 yıl önce köye geldiğini belirterek, "O zamandan beri görmedik" dedi.

Enişte Şenol Fidan da Kübra K’nın yaklaşık 17 yıl eşine adeta kölelik yaptığını iddia ederek, "Ateş düştüğü yeri yakar. Huzurlu şekilde defnedemeyeceğiz" ifadesini kullandı. 

- Olay

Çengelköy Mahallesi Ordu Caddesi Sümer Sokak’ta oturan 43 yaşındaki Tahir K. dün, Çengelköy Polis Merkezi’ne giderek, 42 yaşındaki 17 yıllık eşi Kübra K’nın kaybolduğu ihbarında bulunmuştu. 

Merkeze gelerek kardeşinin 11 yıldır şizofreni olduğunu ve zaman zaman bu tür şikayetlerde bulunduğunu belirten Tahir K’nın ağabeyinin, eve döndüklerinde banyoda kan izi görmesi üzerine, polis çalışma başlatmıştı.

Çalışmada, Tahir K’nın 16 Şubat’ta bıçakla eşini öldürüp parçalara ayırdıktan sonra pazar arabasıyla çöpe attığı iddia edilmiş, Kübra K’nın cesedi, çöp konteynerinde bulunmuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo