Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UNUTULAN OSMANLI LEZZETLERİ TANITILDI

UNUTULAN OSMANLI LEZZETLERİ TANITILDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen programda, Osmanlı Dönemi tüketilmeye başlanılan çeşitli şerbetlerin tadımı ve tanıtımı gerçekleştirildi.


Piri Reis Mesleki ve Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Aydın, Özdemir AVM’de Karadeniz Ereğli Turizm Fakültesi ile ortak düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, bazıları unutulmaya yüz tutan tatları insanlara hatırlatmak istediklerini söyledi. Ortaya konulan tatların ise öğretmen ve öğrencilerce yapıldığını anlatan Aydın, şöyle dedi:
“Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, burada Osmanlı şerbetleri ve genel olarak Osmanlı lezzetleri olan lokum ve cezeryeler tattırıyoruz. Şerbetler tamamen okulumuzun mutfağında öğretmen ve öğrencilerimizin çabaları ile üretilmişlerdir.
Turizm Haftası’nın bu yıl 42’ncisini kutluyoruz. Böyle farklı bir etkinlik yapalım dedik. Hem nasıl yapıldıklarını göstermek hem de nasıl lezzetler olduklarını, unutulmuş bu lezzetleri topluma anlatmak istedik. Toplam 6 adet şerbetin sunumu yapacağız.”
Aydın, ortaya konulan Osmanlı lezzetlerinin, yaklaşan Ramazan ayı boyunca da gerekli izinlerin alınması durumunda, Ereğlililere tattırılabileceğini sözlerine ekledi.
Etkinliğe katılan mağaza müşterileri lezzetlerden tattı, gösterilen halk oyunlarını izledi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın