Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ’

’UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ’

Darbe girişimi gecesi, üniformalı hain darbeci generali alnından vurduktan sonra şehit düşen P. Asb. Kd. Bçvş. Ömer Halisdemir’in adının Zonguldak Valiliği Toplantı Salonu’na verildiği bildirildi.


Zonguldak Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, darbecilere ilk kurşunu sıkan vatan kahramanı Şehit Halisdemir’in adının yaşatılacağını belirtildi. Ömer Halisdemir’in minnetle anılacağı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi: 
“Ülkemizde Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini,  temel hak ve hürriyetleri cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya yönelik hain darbe teşebbüsünde Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmeye çalışan vatan haini Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurarak milletimizin onurunu koruyan ve hainlerce açılan ateş sonucu şehit düşen P. Asb. Kd. Bçvş. Ömer Halisdemir’in adı sayın valimizin talimatları doğrultusunda Valilik Toplantı Salonu’na verilmiştir.
Yine, Ömer Halisdemir adının ilimizdeki Halk Sağlığı’na bağlı bazı Aile Hekimliği ve Aile Sağlığı Merkezlerine verilmesi 09 Ağustos 2016 tarihinde sayın valimizin onayıyla uygun görülmüş ve Sağlık Bakanlığı’nın onayına sunulmuştur.
Ayrıca valilik makamının uygun görüşleri doğrultusunda şehidimizin isminin geçtiğimiz Ramazan ayında İl Jandarma Komutanlığı hizmet binasında valiliğimizce yaptırılan mescide verilmesi Jandarma Genel Komutanlığına da tarihinde teklif edilmiştir.
Aziz şehidimiz P. Asb. Kd. Bçvş. Ömer Halisdemir’i unutmayacağız, unutturmayacağız.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo