Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ULUPINAR RADYOMUZA KONUŞTU!..

ULUPINAR RADYOMUZA KONUŞTU!..

Eski AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, “Keşke koalisyon kurulsaydı, bugün seçim olmasaydı” dedi.
1 Kasım seçimlerinde partisinden yeniden Zonguldak Milletvekili Adayı gösterilen Ulupınar, Ereğli FM’de “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programında yaptığı açıklamalarda, AKP’nin, kurulduğu 2002’deki pozisyonuna dönmek istediğini söyledi.
Hakimiyet Yayın Grubu Sahibi Fikri Kapan’ı sorularını yanıtlayan Ulupınar, şöyle dedi:
“Partimizin iktidarda olduğu 13 yılda büyük hizmet ve yatırımlar yaptığı muhakkak. Yollar, hastaneler, okullar gibi bir çok hizmeti sayabiliriz. Özellikle ekonomide büyük başarılara imza attık. Ancak, bu kadar büyük bir kitlesi olan partimizde de hata yapanlar olabilir. Hatta yolsuzluğa karışanlar da olabilir. Ancak, bunu partimize mal edemeyiz. Elbette yapılan hatalar varsa da özür dileriz. Güç zehirlenmesi denilebilir ancak partimiz yeniden 2002’deki haline dönüşerek, halkımıza hizmeti sürdürecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yapısı itibarıyla haksızlığa dayanamıyor. Bugün Filistin’de bir durum olsa konuşuyor, tepki veriyor. Suriye durumu ortada. Eğer bugün o makamda konuşmayan ve tepki vermeyen bir Cumhurbaşkanı olsa durumumuz çok kötü olurdu.”
Kapan’ın, “1 Kasım seçimleri sonucunda da yeniden koalisyon ortamı doğması halinde partinizin tutumu ne olur” şeklindeki sorusuna ise Ulupınar şu yanıtı verdi:

“HER AKŞAM, İKİ TANEDE TİVİT ATMAKLA SİYASET YAPILMAZ.”
“Keşke koalisyon kurulsaydı, bugün seçim olmasaydı. Şu seçimin maliyeti 3 katrilyondur. Vatandaş yoruldu, siyasi partilerde yoruldu. İlk defa böyle bir şey yaşanıyor. Vatandaşların arasından ’çok pişmanız’ diyenler var. Bize oy verdiklerini sandığımız insanlar şimdi söylüyorlar, ’size vermedik ama şimdi vereceğiz’ diyorlar. Olmazsa, biz yine diğer partilerin kapısını çalarız. Ama gördük, Bahçeli seçim akşamı ’seçim olsun’ dedi, sonra koalisyona ’olmaz’ dedi. Her akşam, iki tanede tivit atmakla siyaset yapılmaz.”
Ulupınar, Kapan’ın, “MHP’ye gittiği söylenen oylar geri gelirmi” şeklindeki sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“% 41 OY ALAN BİR PARTİ TEK BAŞINA İKTİDARA GELEBİLMELİ”
“Onlar (MHP, 57. Hükümet zamanında da görevden kaçtılar. Şimdi de, kendi seçmeninden çok ciddi tepki almaktadır. Bizden, son seçimde 40 bin civarında oy MHP’ye gitti. Bu oyların tamamı, bize geri gelecektir. Oyların bir kısmı, bize kızıldığı için gitti. Bir kısmı çözüm süreciyle alakalı gitti. Ama bunun böyle olmadığını gördüler ve kendi liderlerinin siyaset yapmadığını, risk almadığını, çözüm üretmediğini gördüler. ’Pişmanız’ diyorlar. Aynı şekilde CHP…. Ben parlamentoda görev yaptım. İnanın, CHP ve HDP’nin çoğu konuda uzlaştığını el ele, kol kola olduğunu, beraber hareket ettiğini gördüm. Zaten CHP vekillerinin bir kısmı, HDP’den geçmektedir. HDP vekillerin bir kısmı da CHP’den geçmiştir. Onlarla bizim uzlaşma şansımız yoktu. Özellikle eğitim ve dış politika konularında ayrılıklar vardı.
Dünyanın birçok ülkesinde koalisyon kurulur ve uzun yıllar yönetilir. Gelişmiş ülkelerde bu vardır, keşke kurulsaydı ama yüzde 41 oy alan bir parti tek başına iktidara gelebilmeli.”

TEŞVİK SAĞLANMASI
Kapan’ın “bölgesel kalkınmaya” yönelik sorusu da lanıtlayan AK Parti Zonguldak 3. Sıra Milletvekili Adayı Özcan Ulupınar, Akçakoca-Alaplı benzetmesi yaparak, şöyle konuştu:
“Örneğin Akçakoca’da turizm ilerlemiştir, ekonomisi Alaplı’dan iyidir ama teşvikte 4 sırada yer alıyor, Alaplı ise 3. sırada… Teşvik, ekonomisi geri kalmış bazı illerin diğerleri ile aynı seviyeye gelebilmesi için sağlandı. Bu da oldu. Artık diğer illerin de teşvikten yararlanması gerekir. Bu ilçeler bazında da olabilir. Gökçebey ile Ereğli’yi bir tutamayız. Alaplı ile Akçakoca örneğinde olduğu gibi burada da farklılıklar var. Gelişmişlik farklılığını, en aza indirmemiz lazım. Ya ilçeler ya da sektörel bazda olmalıdır.
Ereğli’de, kamu yatırımları bakımından bir sıkıntısı yok. Ancak, özel sektöründe bir takım teşviklerle bölgeye çekilmesi lazım. Bunun için, ekonomide siyasi istikrar lazım. Tekrardan iktidara gelirsek, bu teşvik konuları yeniden masaya yatırılacaktır.”

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TERCİHİYDİ”
Ulupınar, “aday belirlemeye yönelik” soruyu ise Şöyle yanıtladı:
“Genel seçimlerde vatandaşlar adaydan çok genel merkezlerin politikalarına, genel başkanların tavırlarına bakıyorlar. Bu nedenle aday belirlemesi çok ön plana çıkmıyor. Tabi Zonguldak bu konuda farklı. Partimizde birinci sıra merkez, ikinci sıra Ereğli-Alaplı, üçüncü sıra ise ’Vadi’ olarak isimlendirilen Devrek, Gökçebey, Çaycuma’ya verilir. Örneğin bu dönem Sayın eski savcımız (Hüseyin Özbakır) Zonguldak merkezden birinci sıraya konuldu. Bu tercihte Sayın Cumhurbaşkanımızın iteğinin olduğunu da biliyorum. İkinci sıra da Sayın Faruk Çaturoğlu’na, üçüncü sıra ise Vadi adayı olarak şahsıma verildi. 4. sırada yine merkezden bir arkadaşımız var.Hepimiz el birliği ile çalışarak, halkımızdan oy isteyeceğiz. İnşallah yeniden tek başımıza iktidara gelerek, ülkemizin istikrarlı şekilde yoluna devam etmesini sağlayacağız.”
Ulupınar, milletvekilliği döneminde, diğer partili Zonguldak milletvekilleri ile zaman zaman bir araya geldiklerini, birlikte yemek yediklerini, Zonguldak’ın Mülkiyet Sorunu ve TTK ile ilgili benzer sorunlarını da birlikte çözdüklerini ancak, bu toplantılarda fotoğraf vermediklerini sözlerine ekledi.
Bu arada, Erğli FM’deki programa katılan Ulupınar’ı, kuruluşun Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Halil Bozkuş karşıladı. Bozkuş ile Ulupınar, bir süre sohbet etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın