Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ULUPINAR: 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

ULUPINAR: 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, 24 Temmuz Türk Basınından Sansürün Kaldırılması Günü ve Gazeteciler Bayramını kutladı.

Özcan Ulupınar Gazeteciler Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda;

1908 de İkinci Meşrutiyet zamanında ilk kez gelen görevlileri matbaalara sokmayarak o dönemdeki gazetelerin sansürsüz çıkması için dayanışma gösteren gazeteciler sayesinde tarih tam olarak bilinmese de Falih Rıfkı Atay tarafından bir fikir olarak ortaya atılan 24 Temmuz günü sansürün basında kaldırılması günü ve basın bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Yazılı ve görsel medya olarak basının önemi geçtiğimiz günlerde yaşadığımız ve bir daha hiç bir zaman yaşamak istemediğimiz vahim gecede anlaşılmıştır.

Toplumun her kesiminde olduğu gibi Türk medyası da konu millet olunca, konu vatan olunca, konu özgürlük olunca birlik olmuş, kendi vatandaşının üstüne silah doğrultup, tankla, uçakla, helikopterle, silahla vurmaktan çekinmeyen hainlerin, alçakların karşısında tek vücut olmuştur.

Şahsım ve milletim adına basınımızın bütün neferlerine o kara gecenin aydınlanmasında üstlendikleri önemli görevden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesileyle bu hainlere canları pahasına geçit vermeyen, gece gündüz demeden meydanları dolduran yüce milletimize, yerelden, ulusala her koşulda görev yapan siz gazetecilerimize sonsuz teşekkür ediyor, demokrasi için canlarını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Türkiye’nin bir daha böyle kara günler yaşamaması dileğiyle, demokrasi nöbetindeki özellikle siz basın mensuplarımıza, Zonguldaklı hemşerilerime ve aziz milletimize saygılar sunuyorum.” ifadelerine değindi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın