Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI !.

TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI !.

Mesut Dereçiçeği cinayeti ile ilgili tutuklama kararı çıktı. Cinayet zanlısının baba ve amcası adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.


 Ereğli ilçesinde depoda ölü bulunan Mesut Dereçiçeği olayında Mehmet S. ile birlikte yardım ve yataklık yaptıkları iddiası ile baba H.S. ile amcası H.S. de göz altına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 kişi adliyeye sevk edildi. Baba ve amca serbest kalşırken mahkemede olayla ilgili ‘Hiçbir şey hatırlamıyorum’ diyen Mehmet S. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

İlçeye bağlı Kavaklık mahallesinde depoda vatandaşlar tarafından yerde hareketsiz olarak bulunan Mesut Dereçiği’nin haber verilen sağlık ekiplerince öldüğü belirlenmişti.

Yapılan incelemede Mesut Dereçiçeği’nin göğsünde kesici alet ile yapıldığı belirlenen iki yara tespit edilmesi üzerine polis soruşturmayı derinleştirmiş, çevredeki güvenlik kamera görüntülerinden Mehmet S. ismine ulaşmış, Söz konusu olayda iddiaya göre M.S. ile Mesut Dereçiçeği’nin tartışarak depoya girdikleri ve daha sonra beline soktuğu kesici alet ile olay yerinden ayrıldığı iddia eidlmişti.

Olayın meydana gelmesinin ardından soruşturmayı derinleştiren Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, güvenlik kameralarından M.S. ismine ulaştı. Yapılan araştırmada M.S. nin amcasının oğluna ulaşan ekipler, amcasının oğlu E.S. ile M.S. yi telefonda görüştürdüğü, M.S. ise kaçmak için amcasının oğlu E.S. den araba istedi. Arabayı M.S. ye götüren Asayiş büro amirliği ekipleri M.S. yi gözaltına aldı.

M.S. ile birlikte olaya yardım ve yataklık ettikleri iddiası ile M.S. nin babası H.S. e amcası H.S. de göz altına alındı. Gözaltına alınan 3 kişi emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık makamınca tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen Mehmet S. ifadesinde ‘Hiçbir şey hatırlamıyorum’ dediği öğrenildi. Mahkeme Mehmet S. yi tutuklarken, baba H.S. ie amca H.S. yi adli kontrol şartı ile serbest bıraktı. Mahkemece tutuklanan Mehmet S. doktor raporunun ardından Beycuma Cezaevien gönderildi.

GÖRÜNTÜ YÜKLENİYOR

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın6
üzgün1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın