Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÜRKMENLERE 130 TON KÖMÜR

TÜRKMENLERE 130 TON KÖMÜR

Ereğli’de, Beşir Derneği, Semerkant Vakfı Kdz. Ereğli Şubesi organizasyonu ile Suriye’de yaşayan Bayır Bucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere toplanan 130 ton kömür toplandı. Kdz. Ereğli Belediyesinin de ulaşım desteği sağladığı organizasyon kapsamında 5 tıra yüklenen kömür dualarla uğurlandı.

Düzenlenen törene Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Semerkant Vakfı ve Beşir Derneği yetkilileri, bazı belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

MADENOĞLU: “KUTLUYORUM”

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu törende yaptığı konuşmada böyle soğuk bir günde yuvalara mutluluk verecek yardımların, 5 tır 130 ton kömürün savaş mağdurlarına gönderileceğini belirtti. Madenoğlu,”Arkadaşlarımızın yardım taleplerini geri çevirmeyen saygıdeğer vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Emeği geçen herkesi kutluyorum.”dedi.

UYSAL: “YALNIZ DEĞİLLER”

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise  “Bugün Suriye’de bir iç savaş var. Bundan dolayı orada Bayır Bucak Türkmenlerimiz, büyük sıkıntı içinde. Orada yaşayan Türkmen Kardeşlerimiz hem biraz ısınsınlar, hem de yalnız olmadıklarını hissettirmek için beş tır kömür gönderiyoruz. İnşallah savaş ortamı bir an önce biter. Bu gerçekten bir insanlık dramıdır. Bu drama da hiç kimse devam etsin diyemez. Cenabı Allah’tan bir an önce bunu dindirmesini niyaz ediyorum.”dedi.

ÖZTÜRK: “ YARDIMA İHTİYAÇLARI VAR”

Semerkant Kdz Ereğli Şube Başkanı Kemal Öztürk de “ Zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyorlar. Oradaki insanların yardıma ihtiyacı var. Bölge halkımız Bayır Bucak Türkmenleri için duyarlılık göstererek bu soğuk kış günlerinde onları bir nebze ısıtacak 5 tır kömür gönderiyoruz. Başta Beşir Derneği, Semerkant Vakfı, Ereğli Belediyesi ve Erdemir olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar ve Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Metin Avcı tarafından yapılan  duanın ardından, beş tır yola çıktı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın