Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Türkiye Ralli Kros Şampiyonası

Türkiye Ralli Kros Şampiyonası

Düzce’de yapılan Türkiye Ralli Kros Şampiyonası 1. ayak yarışlarında "Kategori 2"de Kerem Orak, "Kategori 3"te ise Sinan Saatçi birinciliği elde etti. 

Kaynaşlı ilçesindeki ralli kros pistinde düzenlenen yarışlara farklı illerden 8 araç katıldı. Yeni inşa edilen parkurda çoklu start formatında gerçekleştirilen yarışlar sonucunda "Kategori 2"de Kerem Orak birinci, Halid Avdagiç ikinci, Tan Uydaş ise üçüncü oldu. 

"Kategori 3"te ise Sinan Saatçi birinciliği elde ederken, Erkan Güral ikinci, Yavuzhan Cabbaroğlu da üçüncü sırada yer aldı. 

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) Başkanı Nevzat Aslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışların düzenlendiği parkurun Avrupa standartlarında inşa edildiğini söyledi. 

Pistin bin 450 metre uzunluğa sahip olduğunu aktaran Aslan, "Yarışlarda farklı kategorilerde 8 araç yer alıyor. İstanbul, Antalya, Ankara ve Eskişehir illerinden yarışmacılarımız var. Kaynaşlı’da artık Türkiye standartlarımızda ralli kros pistimiz var. Bunun da testini bugünkü yarışlarda çok güzel bir şekilde yaptık." diye konuştu. 

ESOK olarak son iki yıldır ilçede bulunan Topuk Yaylası güzergahında Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nı gerçekleştirdiklerini anımsatan Aslan, "Bu yıl, buradaki pistle birlikte ralli kros yarışları düzenleniyor. Düzce ve Kaynaşlı otomobil sporları merkezi haline gelmişti. Bundan sonra yıl içerisindeki diğer branşlarda da bu perçinlenecek." ifadelerini kullandı.

AA
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo