Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÜRK METAL 59 YAŞINDA

TÜRK METAL 59 YAŞINDA

Türk Metal Sendikası, kuruluşunun 59. Yılını kutluyor.


Türk Metal Sendikası, kuruluşunun 59. Yılını kutluyor. Türk Metal Yönetim Kurulu yayınladığı mesajla işçi sınıfının önündeki engelleri kaldırma mücadelesinde ‘kararlılık’ vurgusu yapıldı.

Türk Metal Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz da, Türk Metal’in geçmişinin adeta ‘Zafer Öyküsü” olduğunu savundu.
Sendikanın sosyal hesaplarından yapılan açıklamada, özetle şunlar kaydedildi:
“Türk Metal Sendikası, bundan tam 59 yıl önce, 10 Temmuz 1963 günü, yurdun çeşitli bölgelerinde, Türkiye ekonomisinin can damarı sanayi sektöründe çalışan, fabrikalarda, tezgâhları başında üreten metal emekçileri tarafından kuruldu. O tarihlerde bir tohum olarak toprağa düşen sendikamız, bugün yaklaşık 250 bin metal emekçisinin aileleriyle birlikte kendini güvende hissettiği koca bir çınardır. İşçi sınıfının karşı karşıya olduğu sorunların çözümü sendikal örgütlenme ve dayanışmadır. Sendikamız yurdun dört bir yanında örgütlenmeye ve örgütlenme önündeki engelleri kaldırmak için mücadele etmeye kararlıdır. Bizler, sendikal hak ve özgürlüklerimiz de dahil olmak üzere bugüne kadar elde ettiğimiz tüm kazanımları, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına borçluyuz. Kuruluş yıldönümümüz vesilesiyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizleri Cumhuriyete, özgürlüğe ve bağımsızlığa kavuşturanları, 59 yıl önce yurdun dört bir yanında büyük fedakarlıklar ve heyecanla Türk Metal meşalesini yakanları, o meşaleyi söndürmeden bugünlere getirenleri minnet ve şükranla anıyoruz. Kuruluş yıldönümümüzün tüm emekçilere ve ülkemize daha demokratik, refah içinde, sağlıklı ve mutlu bir gelecek getirmesini diliyoruz.”
YILMAZ: “EŞSİZ ZAFER ÖYKÜSÜ”
Türk Metal Şube Başkanı Yılmaz da, sosyal hesabındaki paylaşımında, “Bizim 59 yıl önce başlayan öykümüz, bir tohumun ulu çınara, bir avuç metal işçisinin yüzbinlerce üyesiyle koca bir aileye dönüştüğü eşsiz bir zafer öyküsüdür. Bu öykünün bütün kahramanlarına ve hepimizin hayalini gerçeğe dönüştüren Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’a selam olsun” ifadelerine yer verdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo