Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÜM DERELERİN PROJELERİ HAZIR

TÜM DERELERİN PROJELERİ HAZIR

Devlet Su İşleri (DSİ) ve Karadeniz Ereğli Belediyesi işbirliği ile yapılması planlanan ilçedeki tüm derelerin ıslah ve bakımı, dere üstlerindeki yeni köprülerin yapımı ile eski köprülerin bakım ve onarımı gibi tüm çalışmaları içeren projeler, belediyede yapılan bir toplantı ile masaya yatırıldı.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında Belediye Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Başkan Yardımcıları Esra Alpago ve İbrahim Cöbek, Su ve Kanalizyon İşleri Müdürü Deniz Koca, Fen İşleri Müdürü Tayfun Tarhan, DSİ Bölge Müdürü Sait Umucu, DSİ Bölge Müdürlüğü Proje ve Teknik Ekibi ile DSİ personeli katıldı.

TÜM DERELERİN PROJELERİ HAZIR

Toplantı öncesi Belediye Daire Müdürleriyle bölgedeki tüm dereleri incelediklerini anlatan DSİ Bölge Müdürü Umucu, tüm derelerin belediye ile işbirliği içinde yapılacak olan ıslah, bakım ve tersip bendi, köprü gibi projelerinin hazır olduğunu belirtti.

TOPLANTIDAN GÜZEL HABER ÇIKTI

Başkan Uysal’da Karadeniz Ereğli’de bulunan Gülüç Irmağı Köprü ve Islah Projesi, Kabasakal Deresi Köprü ve Islah Projesi, Pençes, Sakindere, Güldere ve Alkaya Derelerinin de tersip bendi ve ıslah projeleri için yerinde yapılan incelemeler sonrası yetkililerle toplantı yapıldığını ifade etti.

Toplantı sonrası söz konusu projelerin tamamının DSİ-Belediye işbirliği ve uyumu içinde bir bir hayata geçirileceğini vurgulanırken, 2015-2016 yatırım programına da alındığını hatırlatıldı. 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın