Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÜBİTAK PROJESİNE DOĞA DAMGASI !.

TÜBİTAK PROJESİNE DOĞA DAMGASI !.

Kdz. Ereğli Doğa Kolejinden bir başarı daha .


Geçtiğimiz yıl TÜBİTAK Bölge Sergisine katılma başarısı elde ederek ilçemizi ve ilimizi Ankara'da temsil eden, Karadeniz Ereğli Doğa Koleji, bu yıl da 51.si düzenlenecek olan TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasına bir kez daha katılma başarısı gösterdi.

Doğüa Koleji 10. sınıf öğrencileri Azra Senay Özertuğrul ve İsmail Gökil Üstün'ün,  Tarih Öğretmeni Volkan Çelikdal danışmanlığında hazırladığı "MAVİ VATAN'IN GAZİ GEMİSİ ALEMDAR" adlı proje, birçok projenin yarıştığı ilk aşamayı geçerek Ankara Bölge Sergisine katılmaya hak kazandı.

Kolej , 9-12 Mart 2020 tarihleri arasında, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde düzenlenecek bölge sergisinde yarışacak olan "MAVİ VATAN'IN GAZİ GEMİSİ ALEMDAR" projesi başarılı olursa Nisan ayında düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazanacak.

 Proje kapsamında Kurtuluş Savaşı'nın çok önemli bir ayağı olan Karadeniz'deki lojistik faaliyetleri, Gazi Alemdar Gemisi'nin yaşadığı Kurtuluş Savaşı'nın tek deniz savaşı olan "Alemdar Olayı", bu savaşta verilen Kurtuluş Savaşı'nın tek deniz şehidi Rizeli Recep Kahya ayrıca Kurtuluş Savaşı'nda Karadeniz'deki,  Kahraman Türk Denizcileri anlatılmış ve özellikle Milli Mücadele'nin bu çok önemli boyutunun ders kitaplarında yer alması gerektiği vurgulandı.

 Proje çalışmasını hazırlayan Tarih Öğretmeni Volkan Çelikdal ile öğrencileri Azra Senay Özertuğrul ve İsmail Gökil Üstün, Gazi Alemdar Gemisi'nin ulusal düzeyde bilinirliğini attırmak ayrıca Gazi Alemdar'ın hak ettiği İstiklal Madalyası'na kavuşması adına bir adım atmak amacıyla katılacakları 9-12 Mart tarihleri arasındaki, Ankara Bölge Sergisine tüm halkı davet etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın