Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

Kepez izmirlioğulları Ortaokulu her ile sadece 16 kontenjan verilen TÜBİTAK 4006 proje yarışmasında 51 seçkin proje hazırlayarak 5 bin TL ödül almayı hak etti.

Okulda Kurulan bilim fuarına Kdz Ereğli Okul Müdürleri, öğretmen ve vatandaşlar katıldı. 27-30 Nisan tarihleri arasında kurulan Fuara daha ilk günden bin 500 civarında kişi ziyaret etti.
 

ZONGULDAK’I TEMSİL ETTİK

Okul Müdürü İsmet Kalıçlı açılışta yaptığı konuşmada, "2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında "Eğitimle değişirim, çevremi değiştirebilirim" sloganıyla yola çıkan Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu geçen yıllar içerisinde birçok başarılara imza atmıştır. Bilim, sanat ve spor dallarında başarılarla dolu birçok faaliyetler göstermiştir. Okulumuz spor da futbol dalında bölge müsabakalarında Zonguldak ilini temsil eden futbol takımı Okullar arası Türkiye karşılaşmalarında Yarı final oynamaya hak kazandılar. Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri ile her zaman seçkin, örnek ve bilgili insanlar olmuşlardır. Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu eğitim anlayışının temeli fedakarlık, sevgi ve azimdir . Okulumuz yeni fikirlere açık olmasıyla, yaptığı etkinliklerle eğitim camiasında hep örnek olmuştur. Okulumuz 2013/2014 ve 2014/2015 eğitim öğretim yılında il sportif ve bilim dallarındaki faaliyetlerde ismini Tüm Türkiye’ye duyurmuş basında ve medyada ses getirmiştir. Okulumuz futbol müsabakalarında Zonguldak ilini Türkiye de Temsil etmektedir. Masa tenisinde İl İkinciliği ve üçüncülüğü derecelerinde bu yıl başarı göstermiştir. Satranç dalında İl dördüncü derecelerine sahiptir. Yeni kurulan Hentbol takımı İl üçüncüsü olmuştur. Okulumuz çevresiyle bütünleşmek üzere etkinliler düzenlemektedir. Fedakarca çalışan Okul aile birliğimiz İstanbul’dan profesyonel semazen ve tasavvuf müzik ekipleri getirterek Kutlu Doğum etkinliği düzenleyerek halkın büyük takdirini toplamıştır. Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu 2-8 Mayıs 2015 haftasını Yunus Emre ’’Sevgi ve Hoşgörü’’ Haftası Olarak benimsemiştir. Okulumuz Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu 2-8 Mayıs 2015 haftasını Yunus Emre ’’Sevgi ve Hoşgörü’’ Haftası Olarak benimsemiştir. Bu hafta kapsamında ilçe düzeyinde Sevgi ve Hoşgörü konulu resim şiir ve kompozisyon yarışması düzenlemiş dereceye girenlere katılım belgesi ve gram altın ile taltif edilmişlerdir. Dereceye girenlere okul bahçesinde 8 Mayıs tarihinde saat 14.00’de yapılacak tasavvuf müziği konserinde ödülleri verilecektir. Etkinlikte profesyonel Tasavvuf Müziği Semazen gösterileri olacak , 3000 kişiye lokma ve lokum ikram edilecektir.”dedi.

22 PROJE ARASINDA 4. OLARAK DEĞERLENDİRİLMİŞTİ

Kalıçlı; “Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu’nun tüm öğretmen öğrenci ve velileri ile Tübitak Bilim fuarının planlandığı söyleyerek çalışmalarından dolayı tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bir bilim yuvası olarak okulda geçen yıl Türkiye’de dokuzuncusu düzenlenen ’Bu benim eserim’ adlı prestijli proje yarışmasında Türkiye çapında sergilenmeye değer 22 proje arasında 4. Olarak değerlendirilmişti. Bu gün ise fedakarca çalışkan tüm öğretmen ve öğrencilerimin büyük emekleriyle TÜBİTAK 4006 bilim fuarına 25 proje taahhüt etmelerine karşın 51 proje hazırlamış. Hem okulumuza 5 bin TL maddi para kazandırmış hem de bilim adına büyük bir heyecan atmosferi yaratmışlardır" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo