Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TTK’YA SUÇ DUYURUSU!..

TTK’YA SUÇ DUYURUSU!..

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak 12 eski hükümlü için yapılan kura çekiminde, altı topta iki ayrı numara tespit edilmesi olayıyla ilgili, Zonguldak 2. Noteri ve TTK Genel Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 

Zonguldak Adliyesi’ne gelen eski hükümlüler, haksızlığa uğradıklarını öne sürerek, Zonguldak 2. Noteri ve TTK Genel Müdürlüğü hakkında, "görevi kötüye kullanma", "görevi ihmal" ve "resmi evrakta sahtecilik" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Eski hükümlüler adına açıklama yapan Kemal Kılıç, şikayet dilekçelerini Cumhuriyet Başsavcılığına sunduklarını belirterek, "Geçen hafta yapılan şoför alımı kuralarında bazı toplarda iki ayrı rakam olduğu için kura çekilişi iptal oldu. Biz de yasal olarak hem kendimizin hem de ismi kurada çıkan arkadaşların haklarını aramak adına adliyeye geldik" diye konuştu.

Dilekçelerini sunan grup daha sonra adliyeden ayrıldı.

TTK’da istihdam edilecek şoför, meydan işçisi ve iş makinesi operatörü olmak üzere eski hükümlüler arasında 9 Mart’ta kura çekimine başlanmış, altı topta iki ayrı numara bulunduğunun belirlenmesi sonucu çıkan tartışmayla kura iptal edilmişti.

TTK Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, daha önceki yıllarda her iki tarafına aynı numaralar yapıştırılmak suretiyle hazırlanlanan topların, zaman içerisinde bazı numaraların yapışkanlık özelliğini kaybedip düşmesi sonucunda hatalı topların ortaya çıktığı belirtilmişti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın