Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TREN KAZASINDA YARALI KURTARMA..

TREN KAZASINDA YARALI KURTARMA..

Zonguldak’ta, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ve sağlık ekipleri, düzenlenen tatbikatta, meydana gelen tren kazasında yaralananları temsili olarak kurtardı.Tatbikatı gerçek sanan bazı vatandaşlar ilk yardım ekiplerine yardım etmesinin yanı sıra senaryo gereği kazazedelerin yakınlarının sağlık ekipleri, basın mensupları ile makiniste saldırmak istemesi ilginç görüntüler oluşturdu

 Zonguldak’ta, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile sağlık personeli ve yakınlarının katılımıyla "tren kazasında yaralı kurtarma" tatbikatı yaptı.

Meşrutiyet Mahallesi Uzunmehmet Caddesi’ndeki tatbikta, senaryo gereği, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait lokomotifin bir otomobile çarpması sonucu kaza ihbarı sonrasında olay yerine sevk edilen ekipler, arama-kurtarma ve yaralılara ilk müdahaleyi gerçekleştirdi. Temsili olarak araçtaki yaralılar, gerekli müdahalelerin ardından hastanelere sevk edildi. Tatbikatta, yaralı gibi davranan sağlık personelinin yakınlarının performansları gerçeği aratmadı.

İl Sağlık Müdür Yardmcısı Emre Karaahmetoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, belli periyotlarda tatbikatlar gerçekleştirdiklerini belirterek, "Kentte olma ihtimali yüksek bir tren kazası tatbikatı gerçekleştirdik. Tatbikatta 15 kişilik ekibimizin yanı sıra sağlık personelimizin yakınlarıyla tatbikat düzenledik. Başarılı bir tatbikat oldu. Tatbikatımız oldukça gerçekçi oldu" diye konuştu.

 

Vatandaşların tatbikatı gerçek zannederek kendilerine yardım etmeye çalıştığını ifade eden Karaahmetoğlu, "Vatandaşlarımızın duyarlı olması çok güzel. Bu tip olaylarda vatandaşlarımızdan ricamız 112’yi aramalarıdır. Olaya müdahale eden arkadaşlarımıza engel olmayacak şekilde uygun bir yerde durmalarıdır" dedi.

-Vatandaşların tepkisi-

Bu arada, tatbikatı gerçek sanan bazı vatandaşlar ilk yardım ekiplerine yardım etmesinin yanı sıra senaryo gereği kazazedelerin yakınlarının sağlık ekipleri, basın mensupları ile makiniste saldırmak istemesi ilginç görüntüler oluşturdu.

Bazı vatandaşlar, araçlarından inerek sağlık görevlilerinin kazazedelere neden müdahale etmediklerine anlam veremediklerini ve kendilerinin yardım etmek için araçlarından indiklerini belirtti. Bir vatandaşın aracından inerek kazazedeleri kontrol etmesinin ardından yanındaki arkadaşına, "kaza yapanlar bizimkiler" değil şeklinde konuşması üzerine olay yerinden uzaklaştığı görüldü. Bazı vatandaşların ise tatbikatı gerçek zannederek cep telefonlarıyla fotoğraf çektiği görüldü.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo