Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Trafik kuralları Eğitimi başladı

Trafik kuralları Eğitimi başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu arasında yapılan protokol kapsamında Ereğli’de okul öncesi ve İlkokul Öğrencilerine trafik eğitimi verilmeye başlandı. Kdz. Ereğli İlçesinde okul öncesi ve İlkokul öğrencilerine trafik eğitimi verildi. Nimet İlkokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Kdz.Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ünsal Demir ,Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Yunus Emre Özdemir,Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, daire müdürleri öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından başlayan programda konuşan Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim kurumları genel müdürlüğü ile sürücü eğitimleri Konfederasyonu (TÜSEKON) işbirliğinde hazırlanan protokol gereği ilk eğitimlerine Nimet İlkokulunda başladıklarını söyledi.

Öğrencilere küçük yaşta trafik kurallarının öğretilmesi halinde kazaların büyük oranda önlenmesinin mümkün olacağını ifade eden korkmaz; “Bu sebeple, okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere trafik bilincinin kazandırılması gerekmektedir, Erken yaşlarda başlayan eğitimin ilerleyen yaşlarda verilecek eğitimden daha etkili ve kalıcı olduğu gerçektir. Trafik Eğitimi ile yetişen okul öncesi ve ilkokul öğrencileri hem aile bireyleri üzerinde trafik bilincinin yerleşmesi, hemde toplamda trafik kültürünün oluşturulmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Konuşmanın ardından İlçede faaliyet gösteren Sürücü Kursu Öğretmenleri tarafından Öğrencilere Slayt eşliğinde trafik kuralları anlatıldı.

(Ereğli FM Haber Merkezi )

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın