Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TRAC Ereğli’de yeniden yapılanıyor.

TRAC Ereğli’de yeniden yapılanıyor.

Yeni yönetimini oluşturan ve başkanını seçen Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Kdz. Ereğli Şubesi çalışmalarına başladı. Olası bir afet durumunda iletişimin koptuğu anlarda devreye giren ve kamu yararına çalışan TRAC üyeleri, şehir içi, şehirler ve ülkeler arası haberleşmede önemli rol oynuyor.

DEPREMDE GÖREV ALDILAR

 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinde afet ve arama kurtarma ekiplerine destek olan Ereğlili amatör telsizciler, üye sayısını arttırarak olası afet durumunda devreye girecek olan ekipleri oluşturmak istiyor.

TRAC GÖNÜLLÜ İLETİŞİMCİLER

TRAC’ın Karadeniz Ereğli Şubesi’nin yeni Başkanı Oytun Çalkap, amaçlarının tüm doğal afetlerde iletişimin sağlanamayan yerlerde gönüllü olarak iletişimi sağlamak olduğunu belirterek, bunun için TRAC’ın kamu yararına çalışan ve bu gibi durumlarda görev almaya hazır olan bir dernek olduğunu belirtti.

SINAVA GİRMEK İSTEYENLER ARASIN

Başkan Çalkap, TRAC Gönüllü Amatör Telsizcilik Sınavına girmek ve Uluslararası Telsiz Kullanma Belgesi almak isteyenlerin, kendilerine 0 532 588 26 28 GSM numarasından müracaat edebileceklerini hatırlattı.

HERKESİN DESTEK OLMASI LAZIM

Çalkap, “Bizler TRAC Karadeniz Ereğli Şubesi olarak ilçemizde yaşanabilecek tüm doğal afetlerde, iletişimin sağlanabilmesi için tüm devlet ve özel sektör yetkililerinin yardımlarını ve desteklerini bekliyoruz. İletişim olmadan hiçbir engeli aşamayız.” dedi

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın