Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÖRENLE KUTLANDI

TÖRENLE KUTLANDI

Ereğli’de ’19 Eylül Gaziler Günü’ nedeniyle anma programı düzenlendi.

Ereğli Kaymakamlığı İlçe Anma Komitesi’nce Atatürk Anıt’ı önünde düzenlenen törende Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı, Karadeniz Ereğli Belediyesi ve Harp Malulü Gazileri, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği çelenkleri bırakıldı. 

Saygı duruşunda bulunulduktan sonra, İstiklal Marşı söylendi. Bu sırada, 3 Türk Bayrağı göndere çekildi.

ŞAHİN: KANLARIMIZ, BOŞA AKMAMALIDIR
Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin günün anlamını anlatıcı yaptığı konuşmada, 7 Haziran sonrası artarak baş gösteren terör saldırılarına dikkat çekti. Türkiye’nin tehdit altında olduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu:
“Genç fidanlar bizler için, hürriyetimiz ve bütünlüğümüz için can vermekte, toprağa düşmektedir. Terör konusunda, Türk Devleti’nin ve toplumumuzun daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Teröriste ve işbirlikçilerine kesinlikle müsamaha edilmemeli, silahlı teröre misliyle karşılık verilerek yok edilmelidir. Kanlarımız, boşa akmamalıdır.”
Temel Şahin, bazı kanun ve uygulamalarda ayrımcılığa uğradıklarını da öne sürerek, “bugün, Kore ve Kıbrıs Gazileri, ilgiden, maddi ve manevi destekten yoksunlar. Konunlar da ve uygulamalarda yapılan ayrımcılık bizleri üzmektedir” dedi.

’YUMRUK’ GİBİ CÜMLELER!.

Türkiye Harp Malulü, Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ereğli Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen de, yaptığı konuşmada, pek çok kesime mesajlar verdi. Konuşması sırasında, bir ara gözleri dolduğu görülen Demirdüyen, şunları kaydetti:
“Gazilerimize hak ettiği değeri vermeliyiz. Çünkü vatanının direği gaziler, örtüsü şehitlerimizdir. Bu ülkenin şehri gazi, meclisi gazi, kurucu lideri gazi, taşı ve toprağı gazidir. Gazilik bizim onurumuz, şerefimizdir. Ne yazık ki hala şehitler veriyor, gazi oluyoruz. İsim listelerimiz maalesef artıyor. Bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülkeye ihanet edenler, bilin ki gerekli dersi alacaksınız.
Analar ’vatan sağ olsun’ diyerek acılarını yüreklerine gömüyorlar. Babalar ’mesele vatansa gerisi teferruat’ diyerek metanetini koruyorlar. Kardeşleri var; ’ben varım’ diyor. ’Haydi oğul, git ya gazi ol ya şehit. Vatan için, bayrak için git oğul git’ diyor analar. Onun içindir ki bu millet mağlup olmaz.”

Öte yandan, aynı gün İlçe Müftülüğü’nce düzenlenen program ile Kestaneci Mahallesi mezarlığında Çanakkale Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın ve Belen Yeni Mahallesi Mezarlığı’nda bulunan Çanakkale Gazisi Ahmet Kolsuz’un kabirlerinde Kuran-ı Kerim okutuldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo