Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Törenle kutlandı

Törenle kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören gerçekleştirildi.


Devrim Bulvarı Anıt Park’taki törende Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Muharip Gaziler Derneği çelenkleri Anıta konuldu. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Bu sırada göndere 3 adet Türk Bayrağı toka edildi.
Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin, törende yaptığı konuşmada, günü kutlamanın gururu içinde olduklarını söyledi. Sözlerinde ’Mustafa Kemal Atatürk’, ’Sevr’ ve ’15 Temmuz’ vurgusu yapan Şahin şöyle dedi:
“Su uyur düşman uyumaz”
“Siz en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayan birer temsilcilersiniz. Siz şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatları ve temel taşlarısınız. Ülkemiz bugün dünden olduğundan daha fazla iç ve dış hain odakların yoğunlaşan tehdidi altındadır. 15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetlerine yuvalanan millet ve Cumhuriyet düşmanı hainler darbe teşebbüsünde bulunmuşlardır. Bu darbe teşebbüsü Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek vatansever askerleri, emniyet teşkilatımızın ve aziz milletimizin kahraman evlatları tarafından önlenmiştir. İç ve dış terör örgütü vatan hainleri aynı amaca hizmet etmektedirler. Bu hainlerin hedefleri ülkede karışıklık çıkartmak, Türk ordusunu yıpratarak Türkiye Cumhuriyeti’ni bölünmüş zayıf bir ülke haline getirmek ve dolayısıyla küresel emperyalist güçlerin menfaatleri doğrultusunda Sevr’in gerçekleşmesini sağlamaktır. Bilinmelidir ki su uyur düşman uyumaz.
İnanıyoruz ki kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır.”
Bir öğrenci bayıldı!
Şahin’in konuşması sırasında tören alanında bekleyen öğrenci gurupları içindeki bir öğrenci baygınlık geçirdi. Yere düşen kız öğrenci arkadaşlarının şaşkın bakışları arasında tören alanında bekletilen ambulansa götürüldü. Öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
Şehitler anıtına karanfil bırakıldı
Konuşmanın ardından Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin ve Türkiye Harp Malulü, Gazi, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen derneklerin üyeleri ile birlikte Anıt arkasında bulunan Şehitler Anıtı’na karanfil bıraktılar.
-Katılım-
Törene BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, daire ve kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilciler, askeri erkan, gaziler ve aileleri, şehit aileleri ve öğrenciler katıldı.

-Kutlamalar-
Öte yandan; Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Ereğli Kaykamamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Zongudak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve CHP Ereğli İlçe Bakanı Şerif Sertan Ocakcı’da mesajlarıyla, Gaziler Günü’nü tebrik ettiklerini bildirdiler. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo