Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TOPLU AÇILIŞA KATILDI..

TOPLU AÇILIŞA KATILDI..

Başbakan Davutoğlu, yaklaşık 600 milyon lira değerindeki 81 projenin Düzce Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.Davutoğlu, Düzce’nin AK Parti’ye 3 Kasım 2002’de yüzde 52, 22 Temmuz 2007’de yüzde 61, 12 Haziran 2011’de yüzde 66, 7 Haziran 2015’te yüzde 59, 1 Kasım 2015’te ise yüzde 70 oranında oy verdiğini söyledi.Başbakan Davutoğlu, 2019 yılında yapılacak seçimlerde Düzce plakasına uygun olacak şekilde yüzde 81 oranında oy beklediğini ifade etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye’nin doğusunu, batısını adım adım gezeceğiz ve Allah’ın izniyle ’bu ülke bölünmez, bu millet ayrılmaz’ diye haykıracağız her yerde. Her santimetrekaresinde bu ülkenin bu al bayrağını dalgalandıracağız." dedi. 

Milletin, ülkenin bugünlere gelmesinden Düzcelilerin emeğinin ve desteğinin büyük önemi olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Siz destek vermeseydiniz, siz emek vermeseydiniz biz sizlerin huzurunuza böyle gururla, vakarla gelemezdik." ifadesini kullandı.

Düzce’nin üç vekilinin de AK Parti’li olduğunu anımsatan Davutoğlu, ilde düzenlediği mitingde üçte üç istediğini ve Düzcelilerin de bunu yerine getirdiğini belirtti. Düzce’nin kendi içinde bir rekor kırdığını söyleyen Davutoğlu, ilin, Türkiye genelinde partilerini en çok destekleyen 6. şehir olduğunu vurguladı. 

Kendilerini destekleyenleri mahcup etmediklerini ve etmeyeceklerini dile getiren Davutoğlu, "Bu al bayrakları dalgalandıran AK Gençlik’le biz hep omuz omuza yürüyeceğiz. Hocanız da hep sizinle beraber olacak." dedi.

Sabah Kocaeli’de gençlik çalıştayında olduğunu anımsatan Davutoğlu, "Oradaki genç arkadaşlarınızdan size selam getirdim. Ayrıca Van’da yine böyle al bayraklarıyla mitingi bir an kesip İstiklal Marşı okuyan Vanlı gençlerden, Diyarbakır Ulu Cami’den çıktığımda beni karşılayan on binlerce Diyarbakırlı gençten, Silopili gençten size selam getirdim. Onlar, ’bu millet ayrılmaz, bu ülke bölünmez’ diye haykırdı. Onlara da size de teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu. 

- "Bu ülkenin her santimetrekaresinde al bayrağı dalgalandıracağız"

Bir ayağının doğuda, bir ayağının batıda olacağı sözünü verdiğini anlatan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Pazartesi Şanlıurfa’daydık. Bugün Kocaeli’de, Düzce’de. Şanlıurfa’nın kurtuluş gününde on bin insanla İstiklal Madalyasını Şanlıurfa’ya götürdük. Oradan da sizlere selam getirdik. Şanlıurfa’dan Düzce’ye selam getirdik. Türkiye’nin doğusunu, batısını adım adım gezeceğiz ve Allah’ın izniyle ’bu ülke bölünmez, bu millet ayrılmaz’ diye haykıracağız her yerde. Her santimetrekaresinde bu ülkenin bu al bayrağını dalgalandıracağız." 

Başbakan Davutoğlu, hastane, okul, spor salonu, yol, kentsel dönüşüm, Kur’an kursu gibi 591 milyon 371 milyon değerindeki 81 tesisin Düzce’ye hayırlı olması temennisinde bulundu. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın