Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TOK AÇIN HALİNDEN ANLAR MI ?

TOK AÇIN HALİNDEN ANLAR MI ?

Komisyon ekmek zammına yapılan itirazı reddetti.


Zonguldak ve ilçelerinde yapılan ekmek zammının ardından Valiliğin itirazı ile toplanan komisyon zamma yapılan itirazı oy çokluğu ile reddetti. Valilik bu karar üzerine , ticari davaları görmeye yetkili mahkemeye  itirazda bulundu.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:         

“Bilindiği üzere Zonguldak Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odasının hazırladıkları ekmek fiyat tarifesi değişiklik talepleri Ücret Tespit Komisyonunca incelenerek, Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulunun 22.02.2021 gün ve 4-1 sayılı toplantısında görüşülerek 24.02.2021 tarihinden geçerli olacak şekilde onaylanarak Valiliğimize bildirilmiştir.

 

İlgili tarifenin Ticaret Bakanlığının 17.02.2021 tarih ve 61482839sayılı yazı ile “… üretici lehine önemli ölçüde maliyet avantajı sağlanmış olduğu hususu da dikkate alındığında bir kilogram ekmeğin fiyatının 7,50-TL’nin üzerinde olacak şekilde yeni tarifelerin belirlenmesinin bu aşamada uygun olmadığı değerlendirilmektedir. ”denildiğinden iptal edilmesi istemiyle yazılan  yazıya, Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından olumsuz cevap verilmesinden dolayı 5362 sayılı kanunun 62. Maddesi gereğince itiraz komisyonu oluşturulmuştur.

 

Ancak Komisyonun 03.03.2021 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda ekmek fiyat tarifesinin iptal edilmesi talebi itiraz komisyonun tarafından oy çokluğu ile reddedilmiştir.

 

Esnaf ve Sanatkarlarca Üretilen Mal ve Hizmetlerin Fiyat Talebi Hakkında Yönetmeliğin Fiyat tarifelerine itiraz başlıklı altıncı maddesinin 6. Fıkrasında “Komisyon kararına karşı, kararın kendilerine yazılı tebliğ tarihinden itibaren on gün içinde ilgililer, ticari davaları görmeye yetkili mahkeme nezdinde itirazda bulunabilir. Mahkemenin bu konuda vereceği karar kesindir” denilmektedir.

 

Bu itibarla söz konusu komisyon kararına itiraz edilmesi, ayrıca itiraz sonuçlanıncaya kadar mevcut tarifenin uygulamasının tedbiren durdurulması için yetkili mahkeme nezdinde talepte bulunulacaktır.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın2
üzgün1
gülücük0
hayran0
kızgın0
Alim gah

05 Mart 2021 - 09:35

İyi de un şekere yağa tuza mayaya kimse itiraz etmiyor ekmek firmalarının yerine olsam valiliği mahkemeye veririm diğer malların fiyatlarında zam olunca neden itiraz etmiyorlar çay 2.5 ₺ olmuş sermayesi su

AHMET AĞA

05 Mart 2021 - 00:18

MAALESEF BU ÜLKEDE DÜNYADADA OLDUĞU GİBİ TOK AÇIN HALİNDEN NE ANLAR ALLAH HİÇ KİMSEYİ AÇ AÇIKTA BIRAKMASIN

Yorum Yazın