Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TİS görüşmelerine başlandı!.

TİS görüşmelerine başlandı!.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile Hattat Holding Hema Enerji AŞ Amasra Kömür İşletmesi’nde çalışan işçileri kapsayan 3. Dönem Toplu İş Sözleşme (TİS) görüşmelerinin başladığı bildirildi. Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, TİS görüşmesinin ilk oturumu GMİS toplantı salonunda yapıldı. GMİS adına Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu’nun, HEMA AŞ adına Hattat Holding Yönetim Kurulu üyesi Halil Beyanal’ın başkanlık ettiği toplantıda GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, GMİS Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya ve şube yönetim kurulu da hazır bulundu. 

GMİS adına konuşan Mutlu, her iki taraf olarak, taleplerin masada çözüme ulaşması temennisinde olduklarını söyledi.Mutlu, "Birbirimizi kırmadan, dökmeden karşılıklı özveri ve anlayış içinde toplu sözleşmemizi bitiririz. Hepimizin amacı çalışanlarımızın alın terinin haklarının verilerek, mutlu, huzurlu bir çalışma ortamı ve aileleri ile yarınlarına güvenle bakan bir yaşam sağlamaktır." dedi.

HEMA Enerji adına konuşan Beyanal da, TİS sözleşmesini karşılıklı anlayış içinde masada imzalamak istediklerini, her ne kadar zorlu talepler olsa da masada anlaşma sağlayacaklarına inandıklarını dile getirdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın