Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Tırın dorsesinde inanılmaz kaza!

Tırın dorsesinde inanılmaz kaza!

Dorsede mermerlerle birlikte seyahat eden 45 yaşındaki Mehmet Şen’in ayakları mermerlerin altında kaldı. Adeta enkaz anının yaşandığı olay yerindeki yaralı, uzun uğraşlar sonrası mermerin forklift ile kaldırılması üzerine sıkıştığı yerden kurtarıldı.


Zonguldak’ta, mermer yüklü tır manevra sırada sırasında halatlardan biri koptu, bir kişi tonlarca ağırlıktaki mermerlerin altında kaldı.
Edinilen bilgiye göre, Yeşil Mahalle Komiser Sadi Bey Caddesi’nde, Emrah Y. (28) idaresindeki 67 LF 702 plakalı tıra bağlı 67 LG 634 plakalı dorsenin üzerindeki 22 tonluk mermer atölyeye taşınmak istendi. Sürücü, tırı atölyenin yakınındaki geniş alanda geri manevra ile döndürmek istedi. Bu sırada tonlarca ağırlığındaki mermerlerin bağlı olduğu halat bir anda koptu. Dorsede seyahat halinde bulunan Mehmet Şen’in ayakları bir ton ağırlığındaki mermerin altında kaldı.
Olayın yaşandığı yerde bulunan bir firmanın yetkilileri forklift tabir edilen araçla talihsiz adamın üzerindeki mermerleri kaldırmaya çalıştı. Bu sırada talihsiz adamın arkadaşları da odun ile mermerleri sabitlemeye çalıştı.
AFAD ve itfaiye sevk edildi
Mehmet Şen’in yaklaşık bir ton mermerin altında kalan ayakları için kurtarma çalışmaları başladı. Olay yerine AFAD ve sağlık ekiplerinin yanı sıra itfaiye ekipleri de sevk edildi. Ekiplerin kısa süreli çalışmasının ardından talihsiz adam bulunduğu yerden kurtarılarak sedyeye alındı. Ayakları ezilen Şen, ambulanstaki tedavisinin ardından Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada müdahalesi yapılan Mehmet Şen, ileri tetkik ve tedavi için BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.
Şen’in sağlık durumu ciddiyetini korurken, sürücü Emrah Y. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo