Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TGEV’in TIRI EREĞLİ’DE…

TGEV’in TIRI EREĞLİ’DE…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen kısa adı TEGV olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na ait eğitim tırında, öğrencilere eğitim desteği verildiği bildirildi.


Alınan bilgiye göre, TEGV’in her bir dorsesisi sınıflara dönüştürülen 24 adet tırından “Ateş böceği” adı verilen gezici öğrenim birimi, Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokul’na konuşlandırıldı.
Gezici öğrenim birimi sorumlusu Mustafa Erik, gazetecilere açıklamasında, 2 ila 8. sınıflara uygun içerikler ile aktif bir öğrenme ortamında gönüllülerin desteği ile uygulama yaptıklarını söyledi.
Kapsamlarının Bilişim etkinlikleri yanı sıra Matematik Eğlenerek Öğren, Fen Eğlenerek Öğren, Okuyorum Oynuyorum, Drama Atölyesi, Eğlen Öğren Hijyen etkinliklerinden oluştuğunu anlatan Erik, şöyle dedi:
“TGEV’in Türkiye genelinde 24 adet gezici araçları vardır. Yaklaşık 17 yıldır faaliyet göstermektedir. İlk olarak 99 depreminden sonra araçlar sahaya çıkmıştır. Araçlarımız, halen gelişim aşamasındadır. Tematiğe yönelmeye çalışıyoruz. Bütün eğitimlerimizi tamamen gönüllü desteği ile yürütüyoruz. Temel amacımız öğrencilere verilen mevcut eğimlere destek olmaktır. Tamamen bir sınıf ortamı değil de daha samimi bir ortamda da bu derslerin yapıldığını göstermektir. Ereğli genelindeki ilk ve orta öğretimleri gezeceğiz. Ereğli’de böyle 11 okul var. Burası bittikten sonra başka illere gideceğiz.”

Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokul 7’nci sınıf öğrencisi Arda Şen ise içinde bulunduğu durumdan memnun olduğunu, daha önce görmediği bazı şeyleri öğrendiğini söyledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran5
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın