Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TFF AÇIKLADI.

TFF AÇIKLADI.

Ereğli Belediye ve Kilimli Belediyespor`un kaderi belli oldu.


BAL Ligi 6. Grup’ta kulüp tarihinin en kötü sezonunu yaşayan ve pandemi arası verildiğinde sezonun bitimine 4 hafta kala diğer Zonguldak temsilcisi Devrek  Belediyespor’un 7 puan gerisinde olan ve sezon bitiminde Süper Amatör şampiyonu ile Play Out oynama tehlikesi bulunan Ereğli Belediyespor ile ilgili gelecek sezona yönelik belirsizlik çözüldü.

TTF’nin az önce yaptığı açıklamaya göre Ereğli Belediyespor ligde kalarak gelecek sezonda BAL’da mücadele etme hakkı elde etti. Zonguldak Süper Amatör şampiyonu Kilimli Belediyespor’da alınan kararla direk BAL Ligi’ne çıktı. Böylece gelecek sezon Zonguldak'ı BAL Liginde Ereğli, Devrek ve Kilimli Belediyespor takımları temsil edecek. 

İŞTE O KARAR 

Bilindiği gibi TFF Yönetim Kurulumuz, 2019-2020 sezonunda Kovid-19 nedeniyle maçları durdurulan Bölgesel Amatör Lig ile ilgili olarak 11 grubun birincisi ile grup birincileriyle 3 puan aralığında olan 9 takımın TFF 3.Ligine alınmasına karar vermiştir. BAL ile ilgili alınan diğer kararlar şöyledir. - 2019 – 2020 Sezonunda BAL’dan AFDK kararı ile bir alt lige düşürülen 4 (dört) takım hariç hiçbir takıma küme düşme uygulaması yapılmayacaktır. - 2019-2020 Sezonu BAL Statüsündeki hükümlere uygun olarak BAL takımları ile baraj müsabakası oynama hakkı elde eden yerel lig takımları arasında baraj müsabakası oynanmayacaktır. BAL takımları BAL’da kalmaya devam edecek, yerel lig takımları da direkt BAL’a çıkacaklardır. 81 ilimizdeki en üst yerel liglerden BAL’a yükselme ile ilgili olarak EK:1’de ligleri yarım kalan en üst yerel liglerle ilgili illerin statülerine göre belirlenen esaslar ve EK:2’de bu esaslar doğrultusunda yerel ligden BAL’a çıkacak takım sayıları ve takım isimleri bulunmaktadır. Bilgilerinizi rica eder, 2020-2021 sezonunda BAL’da yer alacak tüm kulüplerimize başarılar dilerim. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın3
şaşkın2
hayran1
gülücük0
üzgün0
taraftar 67

14 Ağustos 2020 - 11:33

Bu sene beceremediler seneye düşürürler..

Yorum Yazın

Canlı Radyo