Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Teşkilat olarak hazırız

Teşkilat olarak hazırız

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Danışma Meclis Toplantısında referandum çalışmaları ele alındı.
 
CHP’LİLER HAYIR DEMEYİ BIRAKSINLAR
 
 
Milletvekili Çaturoğlu: Asgari hedef yüzde 50’yi geçmektir. Yüzde 50’yi geçemedikten sonra 60-70 de hiçbir anlamı yoktur. Hakikaten CHP çok ballı bir parti. Şu ülkede hiçbir yapmadan yüzde 25 oyu tutturan başka bir parti yok. Halka tepeden bakacaksınız, halkın ihtiyaçlarını görmezden geleceksiniz, halka kömürcüler, makarnacılar, gazozcular diyeceksiniz ve halk da size yüzde 25 oy verecek"
 
"Niye CHP’liler havlu atıyorsunuz erkenden? Taksilerin arkasında yazıyor ya ne diyor, ’nazar etme ne olur çalış senin de olur’ Sende nazar etme, sende çalış. Bu millete hakettiği muameleyi ver, tepeden bakma, gönlünü al, oyunu al Cumhurbaşkanı ol. Cumhurbaşkanı CHP’li olsun kendilerine bunu tavsiye ediyorum. Hayır demeyi bıraksınlar, hayır cephesinden ayrılsınlar, bu sistemde bir gün CHP’den Cumhurbaşkanı çıkaracağız diye bu anayasaya bu değişikliğe hep beraber CHP’li kardeşlerimi tüm diyen hayır diyen kitleleri bu anayasaya evet demeye davet ediyorum"
 
 
AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı’nın genişletilmiş ilçe danışma meclis toplantısı Keleşler Park Otel Konferans Salonunda gerçekleştirildi. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, il genel, belediye meclisi üyeleri, belde başkan ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda partinin katıldığı toplantıda 16 Nisan tarihinde yapılacak referanduma ilişkin açıklamalarda bulunuldu.
 
"ÇİFT BAŞLILIK ORTADAN KALKACAK"
Anayasa değişikliğine ülkenin ihtiyacı olduğunu anlatan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu şunları söyledi: "Bu bir seçim değil bu bir referandumdur, halk oylamasıdır. Burada yapılacak olan halk oylaması da anayasa değişikliğidir. Anayasa’nın 18 tane maddesinin değiştirilmesidir. Bu 18 madde değişecek, çift başlılık ortadan kalkacak. 
 
"HEP PROBLEM OLMUŞTUR"
Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimleri hep problem olmuştur. 1971’de Cumhurbaşkanı seçilirken meclis yanlış yapmasın diye meclisin etrafı abluka altına alınmıştır, akabinde muhtarı verilmiştir. 1980’de darbe olmuştur, 2007’ye gelindiğinde emekli bir savcı piyasaya çıkarak o zamana kadar olmayan birşeyi ortaya atmış 367 oy gereklidir demiştir. Bu Ahmet Necdet Sezer, Demirel, Özal seçilirken de gündeme gelmemiştir. Ne zaman ki bizim adayımız gündeme geldiğinde 367 dayatıldı, vesayetçi odaklar da bunun arkasına takılmıştır. Bu referandumda iki başlılık kalkıyor. Başbakanın bütün yetkileri Cumhurbaşkanına geçiyor. Bakanları cumhurbaşkanı kendisi atıyor artık. Kuvvetler ayrılığı zedelenecek diyorlar bu zamana kadar güçler ayrılığı mı olmuş. Yürütme yargının işine karışmış. 
 
"ÜLKEDE 15 YILDIR İSTİKRAR VAR"
Vesayetçiler diyor ya hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir diyorlar öyle mi gerçekten bu millet insan yerine konulmuş mu? Bu memleketin gerçek sahipleri kılık kıyafetinden dolayı başkente sokulmamış. Sıkıntılar bu sistemde hiçbir zaman bitmez. Ülkede 15 yıldır istikrar var ise o da Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi şahsından dolayıdır. Recep Tayyip Erdoğan sizin benim gibi fanidir. Oradaki görev süresi bellidir. Ne zaman gideceği de belli değildir. Türkiye Cumhuriyeti dünyanın gözbebeği haline gelmiş, bütün coğrafyanın gözünün olduğu noktadadır. Sistemi kurumsallaştırmak gerekir. Recep de olsa Ahmet, Fatih de olsa yakalanan bu istikrarın devam etmesi gerekir, onun için evet diyoruz.
 
"ASGARİ HEDEF YÜZDE 50’Yİ GEÇMEKTİR"
Asgari hedef yüzde 50’yi geçmektir. Yüzde 50’yi geçemedikten sonra 60-70 de hiçbir anlamı yoktur. Hakikaten CHP çok ballı bir parti. Şu ülkede hiçbir yapmadan yüzde 25 oyu tutturan başka bir parti yok. Halka tepeden bakacaksınız, halkın ihtiyaçlarını görmezden geleceksiniz, halka kömürcüler, makarnacılar, gazozcular diyeceksiniz ve halk da size yüzde 25 oy verecek. CHP alışmış. 1923’den beri iktidarda kim olursa olsun bir takım kurumları, kurulları ile hep iktidar olmuş, muktedir olmuş. Siyasiler iktidar olmuşlar ama muhdedir olamamışlar. Aynen 411 el kaosa kalktı dediler ya geçen başörtü konusunda. Rejim elden gidiyor dediler hep öyle söylediler şimdi de aynı şeyi söylediler. Başörtüsü için yapmadıkları çirkeflik kalmadı. Gitti mi? Önce üniversitelerde sonra ilk ve orta okullarda daha sonra kamuda serbest bırakıldı ve en sonunda askeriyede serbest bırakıldı, ne oldu rejim mi elden gitti? Bu millet evvelinden beri birbiri ile kavga etmiyor ki bu vesayetçiler ettiriyor. Bu 18 madde milletin oyundan geçtikten sonra bu vesayetler ebediyen tarihe gömülecekler. 
 
"MİLLETE DEĞER VERECEKSİN"
Bu ülkede iktidar olabilmek için vatandaşın içine tıpış tıpış gideceksin, elini öpeceksin, makarnacı, kömürcü diye koyun diye aşağılamayacaksın, değer vereceksin, alabiliyorsan oyunu alacak ve bu memlekette Cumhurbaşkanını seçeceksin.  Onun için istemiyorlar çalışmak zor geliyor. Şunu söylüyorum kendilerine şu sisteme karşı çıkmak baştan havlu atmaktır. MHP Genel Başkanı ve ekibine teşekkür ediyorum. Onların bir hedefi var onlar cumhurbaşkanını MHP’den seçeceğiz diyorlar. Tebrik ediyorum onları. Niye CHP’liler havlu atıyorsunuz erkenden, taksilerin arkasında yazıyor ya ne diyor, nazar etme ne olur çalış senin de olur. Sende nazar etme, sende çalış. Bu millete hakettiği muameleyi ver tepeden bakma gönlünü al, oyunu al Cumhurbaşkanı ol. Cumhurbaşkanı CHP’li olsun kendilerine bunu tavsiye ediyorum. Hayır demeyi bıraksınlar, hayır cephesinden ayrılsınlar, bu sistemde bir gün CHP’den Cumhurbaşkanı çıkaracağız diye bu anayasaya bu değişikliğe hep beraber CHP’li kardeşlerimi tüm diyen hayır diyen kitleleri bu anayasaya evet demeye davet ediyorum."
 
YÜZDE 67 HEDEF
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da konuşmasında özetle, "Bizler hedef olarak Cumhurbaşkanlığı sisteminde referandumda aldığımız oy üzerinde almamız lazım. Bizim en azından Zonguldak’ımıza yakışır plakamız 67. Bende bu hedefi koyuyorum. Cumhurbaşkanı nasıl seçiliyor, bu sistem Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi. Cumhurbaşkanlığı makamı kalıyor, sadece yürütmenin başına seçimle gelen Cumhurbaşkanı geliyor. Başbakanlık yani iki başlılık kalkıyor. Ağzına hayır almayan, hayırlı laflar almayan herkes özellikle hayırcı grup hayırlı işler, hayırlı akşamlar, hayırlı cumalar, Allah razı olsun. Biz itiraz etmiyoruz. Bu iyiki halk oylaması çıktı ya ağzımız hayırlı cumalar demeye alıştı" dedi.
 
"BU VATAN MESELESİ"
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da referandum sürecinde çok çalışmak gerektiğini bu doğrultuda hazırlandıklarını anlatarak şöyle konuştu: "Bu vatan meselesi. 15 Temmuz’lara geri dönülmemesini canı gönülden bilmekteyiz.  Ankara’da büyüklerimiz startı verildi. Biz bu start doğrultusunda gerekli adımları atmak zorundayız. 15 Temmuz’u Allah bir daha kimseye göstermesin. Biz çok çalışmalıyız. Ormanlı olarak İlçe Teşkilatımızın verdiği program dahilinde herşeyi yapmaya hazırız. Bu vatan çünkü bizim"
 
"ÇİFTLİ ÖĞRETİMDEN TEKLİ ÖĞRETİME GEÇİYORUZ"
 
AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır da konuşmasında ilçede devam eden ve yapılması hedeflenen projelere ilişkin kısa bilgiler verdi, 16 Nisan’da yapılacak referanduma hazır olduklarını vurguladı. Çakır şu ifadelere yer verdi:  "Kamu yatırımlarında 2 Mart tarihinde Kırmacı’da Melih Şule Yılmaz ortaokulunda ihalesi var. Okul inşaatlarımız sürüyor, postanemiz yakın zamanda ihaleye çıkacak. Prefabrik okullarla ilgili köylerimizin yatırım programına alındı. Ereğli Lisesi’nin yıkım kararı geldi. Oraya 24 derslikli lise kazandıracağız, liselerimizdeki ikili öğretimi tekli öğretime doğru geçiyoruz. 
 
"TEŞKİLAT OLARAK HAZIRIZ"
 
Diğer yandan 16 Nisan halk oylaması ile ilgili start Ankara’da verildi. Ereğli olarak büyük bir katılım sağladık. Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. 16 Nisan’da önemli bir virajı alıyoruz. Tüm kazanımları koruma adına bundan sonraki kalkınmayı sürdürme adına önemli bir oylamanın arifesindeyiz. Biz teşkilatlar olarak hazırız, seçim koordinasyonu kurduk, yetkilileri atadık, önümüzdeki günlerde seçim bürolarını da oluşturacağız"
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın